הישראלים אוהבים לגלוש ולהתעדכן באינטרנט בימי שגרה, אך נתונים חדשים חושפים גם את השפעת האירועים הביטחוניים השבוע על היקף הגלישה ברשת.

איגוד האינטרנט פרסם היום כי בצל האירועים השבוע, חלה עלייה של כמעט 20% בממוצע בנפח הגלישה באינטרנט הפנים ישראלית סביב המתיחות הביטחונית – מדובר על הימים שלישי ורביעי. באיגוד האינטרנט הישראלי אף הוסיפו וציינו ששיאי הגלישה נרשמו סביב השעה 22:00 ביום שלישי וסביב השעה 20:30 אתמול, יום רביעי.

מלבד המתיחות הביטחונית, יש לציין כי ביום שלישי גם נערך גם חצי גמר האירוויזון בהשתתפות נציגת ישראל, נועה קירל.

סמנכ"ל רגולציה ומדיניות באיגוד האינטרנט הישראלי, ד"ר אסף וינר, מסביר:

"רוב צריכת התוכן החדשותי או הבידורי של הישראלים נעשית היום דרך האינטרנט. לא מדובר רק באתרי אינטרנט, אלא גם באפליקציות ושירותי הסטרימינג הישראליים השונים דוגמת – סלקום טי וי, פרטנר טי וי, סטינג וכו'. באופן כללי וגם בלי קשר לאירועים הביטחוניים, תנועת האינטרנט בישראל בעלייה מתמדת מכיוון שיותר אנשים צורכים את התוכן דרך שירותי סטרימינג ואינטרנט. ועדיין, גם אם מחשבים את הגידול הקבוע בתעבורת האינטרנטית בישראל, ראינו עליה חריגה במהלך הימים האחרונים".

לעוד עדכונים עקבו חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

הנתונים נלקחו ממחלף האינטרנט הישראלי (IIX – Israeli Internet eXchange) שמפעיל האיגוד, ומהווה צומת מרכזי בשדרת האינטרנט הישראלית שמאפשר גישה הדדית וניתוב פנים-מדינתי בין כלל ספקיות האינטרנט בישראל.

אולי יעניין אותך גם לקרוא:

חדשות טכנולוגיה וסייבר TechZ.co.il

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

One thought on “אינטרנט: עלייה בהיקף הגלישה ברשת לאור המצב הביטחוני”

Comments are closed.

תפריט נגישות