מהפכת הסיבים האופטיים מגיעה גם לעיר האבות חברון. לראשונה, בתים בעיר מחוברים לאינטרנט מהיר.

בטקס במעמד שר התקשורת, שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, ראש מנהלת הישוב היהודי בחברון ובזק, הכריז השר, יחד עם שרת התיישבות, על העמקת שיתוף הפעולה לטובת שיפור הקליטה הסלולרית ברחבי יהודה ושומרון.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי ושרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות, אורית סטרוק ציינו היום (ג') בטקס חגיגי בבית אברהם אבינו בחברון את חיבור העיר לסיבים אופטיים שהחל לפני כחודשיים.

חיבור העיר לסיבים הוא בהמשך לשולחן עגול שקיים שר התקשורת עם ראשי הרשויות ביהודה ושומרון ומועצת יש"ע, בו התחייב לקדם אמצעי תקשורת מתקדמים באזורים אלה וביניהם חיבור לסיבים אופטיים.

נכון לסוף יוני 2023 כ-83% ממשקי הבית בישראל מונגשים לסיבים אופטיים והצפי הוא כי עד 2027 לכל משקי הבית בישראל יתאפשר להתחבר לסיבים אופטיים.

לעוד עדכונים עקבו אחר אתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

שיפור הכיסוי והקליטה הסלולרית לצד אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ הם מהיעדים המרכזיים בתכנית העבודה של משרד התקשורת.
כיסוי וקליטה סלולריים מסייעים בהגברת הביטחון האישי, תוך שמירה על ביטחון האזרחים והם נמצאים בראש סדר העדיפויות של צה״ל והמשרד.

שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי מוביל את מהפכת הקליטה הסלולרית ברחבי הארץ ובפרט ביישובים סמוכי גדר וביו"ש. כחלק מהתהליך, הוקם צוות למיפוי והסרת חסמים לפריסת תשתיות סלולר ביו״ש, וצוות נוסף למתן פתרונות לפריסת רשת דור 5 מתקדמת בכל רחבי הארץ.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי:
הרב קוק, שהשבוע ציינו 88 שנה לפטירתו, אמר כי: "חברון היא היסוד של מלכות ישראל. שם נוצרה ונשלמה ממלכת דוד מלך ישראל הנצחית, שהיא קיימת לעד ולנצח נצחים״.
בזכות שיתוף פעולה פורה של ראש המנהלת ושל חברת בזק, אנו מוסיפים היום נדבך נוסף בבנייתה המחודשת של מלכות ישראל ושל האומה הישראלית, שחזרה לכאן לארץ נחלת אבותינו, והפעם לנצח נצחים.
בנאום כניסתי לתפקיד הצהרתי שאם אנחנו רוצים לחזק את ההתיישבות ביהודה ושומרון, לתת הזדמנות לילדה מנתיבות ולהפוך את הפריפריה למרכז, עלינו לספק להם את התשתיות שיאפשרו זאת –
והיום אנחנו זוכים לכך.
נהוג לומר ש״חברון מלשון חיבור" – היום ניתן כבר לומר, גם חברון מתחברת למהפכת התקשורת.
אני רוצה להודות לשרה סטרוק, שתורמת ופועלת רבות למען ההתיישבות ולמען ארץ ישראל. יחד, ובשיתוף פעולה בין המשרדים, נוביל בעז״ה לבשורות טובות לעתיד ההתיישבות.״

לעוד מידע על בינה מלאכותית, סלולר, סקירות טכנולוגיות ועוד, עקבו אחר אתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

אולי יעניין אותך גם לקרוא
קרינה רובינשטיין מונתה ל-Venture Partner בחממת InNegev – חדשות טכנולוגיה TechZ
בינה מלאכותית: הכלים שיסייעו לכם לעצב תמונה משלכם – חדשות טכנולוגיה TechZ
ChatGPT מעכשיו גם באפליקציה לאנדרואיד – חדשות טכנולוגיה TechZ

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות