לקראת סיום נאום הפתיחה בכנס Computex, חשף מנכ"ל ומייסד אנבידיה ג'נסן הואנג את תוכניות החברה להשקת הדורות הבאים של פלטפורמות הבינה המלאכותית של אנבידיה כולל מעבדים גרפיים (GPUs), מעבדים מרכזיים (CPUs) וטכנולוגיות התקשורת שמפותחות בישראל.

בהכרזה צוין כי אנבידיה מתכננת לעבור לקצב שנתי של השקת מעבדים גרפיים וטכנולוגיות Networking, וב-2025, תשיק את Blackwell Ultra, דור המשך לארכיטקטורה החדשה עבור מעבדים גרפיים (GPUs), ואת Spectrum Ultra X800 – דור ההמשך לטכנולוגיה שמפותחת בישראל כחלק מסדרת Spectrum-X, הבסיס למחשב העל Israel-1.

עוד צוין כי כבר שנת 2026, אנבידיה תשיק את פלטפורמת NVIDIA Rubin, הדור הבא לארכיטקטורת ה-GPUs לבינה מלאכותית של אנבידיה, וכן את NVIDIA Vera – מעבד מרכזי (CPU) חדש עבור מרכזי נתונים, דור ההמשך ל-NVIDIA Grace. שנה לאחר מכן, יושק ה-GPU NVIDIA Rubin Ultra.

לצידה של Rubin, תשיק אנבידיה כחלק מפלטפורמה ה-AI גם חידושים לטכנולוגיות התקשורת המפותחות בישראל, ויאפשרו להניע את "מפעלי ה-AI" (AI Factories) ומרכזי הנתונים של העתיד – מתגי X1600 (בטכנולוגיית InfiniBand ו-Ethernet), CX9 SuperNIC 1600Gb/s ו-NVLink 6.

ג'נסן הואנג, מנכ"ל ומייסד אנבידיה ציין כי: "לחברה יש קצב השקות מוצר חד-שנתי. הפילוסופיה הבסיסית שלנו פשוטה מאוד: לבנות את ה-Data Center השלם בסקייל, לפרק אותו למרכיביו על מנת להציע אותם לעולם, ולדחוף את הכל לקצה גבולות הטכנולוגיה. כל השבבים שאני מציג לכם היום נמצאים כעת בפיתוח מלא".

צפו בהכרזה המלאה של אנבידיה

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות