גוגל לא נשארת מאחור. לאחר ששילבה את מודל החדש ב Bard וביצעה לאחרונה מיתוג מחדש ל Gemini, כעת מכריזים בגוגל על Gemini 1.5. הדור החדש והמתקדם של מודל שפה בינה מלאכותית מבית גוגל (google). הדור החדש מציג שיפורים משמעותיים, הן בהיבט מהירות הביצועים והן בהיבט היכולות.

בגוגל ציינו כי המודל החדש Gemini 1.5 pro השיג תוצאות טובות יותר ביחס למודל הקודם Gemini ultra 1 וזאת יחד עם שימוש חסכוני ומופחת בכמות העיבוד.

הגדלת כמות המידע וההקשר

לפי דמיס חסאביס, מנכל Google deepmind, במודל ג'מיני Gemini) 1.5) החדש הגדילו באופן משמעותית את יכולת כמות ההקשר וכן את כמות המידע שהמודל יכול לקלוט ולעבד כך שניתן להפעיל עד מיליון אסימונים באופן עקבי, כמות ששקולה לעיבוד מידע של סרט באורך שעה או כמאמר המכיל 700 אלף מילים. מדובר בכמות גדולה ומכובדת והגדולה כיום מבין כלל המודלים המתחרים כגון gpt4 turbo , claude 2.1.

כמות האסימונים הגבוהה, תאפשר לפי גוגל תאפשר מתן מענה טוב יותר, רלוונטי ושימושי וכן יכולות ניתוח ועיבוד גבוהות על היקף מידע גדול.

צפו בסרטון הדגמה של גוגל על Gemini 1.5 Pro

שיפור ביצועים ושדרוג ארכיטקטורה

בגוגל ציינו כי רמת הביצועים שופרו ואף הותאמו למענה מהיר גם בעת עיבוד כמות מידע בכמות גדולה, לפי החברה חל שיפור של 87% בביצועים לפי המדדים המשמשים לפיתוח מודלים.

המודל החדש מבוסס על ארכיטקטורת Mixture-of-Experts MoE , שהביאה גם היא לשיפורים והגדלת היעילות. חדשות טכנולוגיה Techz

מענה משופר לבעיות קוד

מודל Gemini 1.5 מאפשר לקלוט שורות ארוכות של קוד. כאשר מקבלים הנחיה עם יותר מ-100,000 שורות קוד, המודל יכול להציע שינויים ושיפורים מועילים וכן לתת הסבר לגבי אופן הפעולה של חלקים שונים של הקוד.

בטיחות ואתיקה

בגוגל ציינו כי התאם לעקרונות הבינה המלאכותית ולמדיניות הבטיחות של החברה, כלל הדגמים עוברים בדיקות אתיקה ובטיחות מקיפות.

רוצים לקבל גישה מוקדמת?

בגוגל הודיעו כי החלו להציע גישה מוקדמת ומוגבלת של Gemini 1.5 Pro למפתחים ולקוחות ארגוניים באמצעות AI Studio ו- Vertex AI . למידע נוסף יש להיכנס לבלוג המפתחים של גוגל – Google for Developers.

אולי יעניין אותך גם :

תגיות: גוגל, גוגל ג'מיני , Gemini

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות