משרד המדע והטכנולוגיה בשיתוף שגרירות צרפת בישראל, המכון הצרפתי לישראל וקרן צרפת-ישראל מארגנים בפעם הראשונה, כנס בנושא "שימוש הבינה המלאכותית במאבק נגד הקורונה״. האירוע יתקיים במתכונת וירטואלית מחר, יום שני, 23.11.20, בשעה 9:00 בבוקר (שעון צרפת) ובשעה 10:00 (שעון ישראל).
הכנס המקוון יפגיש את שר המדע והטכנולוגיה, מר יזהר שי; שגריר צרפת בישראל, מר אריק דנון; ראש נציגות ישראל בצרפת, מר דניאל סעדה; נשיאת קרן צרפת-ישראל, ד"ר מוריאל חיים ועוד. את הכנס ינחה  ד"ר דוד הררי, הנשיא הישראלי של הוועדה העליונה למדע וטכנולוגיה צרפתית-ישראלית.
הוובינר מורכב מארבעה פאנלים בנושא: המאבק נגד COVID-19 בבתי חולים ישראלים וצרפתים, מחקר אקדמי שוטף, תרומת הסטארט-אפים ביישום טכנולוגיות חדשניות וההשפעה וההשלכות של מגפת הקורונה על חברות ישראליות וצרפתיות. בסוף כל פאנל יתקיים מושב שאלות ותשובות במטרה להפגיש בין קהילות מחקר משתי המדינות.
תפקידה של הוועדה העליונה למדע והטכנולוגיה צרפתית-ישראלית הוא לזהות את הנושאים העיקריים של שיתוף הפעולה בין שתי המדינות ולהגדיר פעולות שמטרתן לשפר את הסינרגיה שלהן. משם נולד רעיון לאירוע זה. בנוסף, הוועדה העליונה תשיק בקרוב קול קורא לפרויקטים הפתוחים בפני צוותי מחקר צרפתיים-ישראליים במסגרת תכנית הרמב"ם (PHC) של הוברט קורין, על הלקחים שניתן להפיק מהמצב הנוכחי לחיזוי מגיפות. .
האירוע יועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של משרד המדע והטכנולוגיה

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות