מעבדות F5 Labs חושפות כי ישראל הייתה היעד המוביל בעולם להתקפות סייבר ברבעון השלישי של 2020. על פי דוח הגנת היישומים לשנת 2020 (2020 Application Protection Report) לאחריה נרשמו ארה"ב, רוסיה והודו.
הדוח מבוסס על ניתוח מפורט של נתוני מלכודות דבש (honeypots) שנאספו מאמצע יולי עד אמצע אוקטובר 2020. מלכודות דבש מחקות מטרות של תוקפים ומאפשרות לחוקרי האבטחה של F5 Labs לנטר את ההתנהגות של התוקפים. החוקרים השתמשו ברשת מלכודות הדבש הגלובלית של Effluxio, המאפשרת לספק מדגם רחב אודות פעילות זדונית ביותר ממיליון קישורים (logged connections), עשרות אלפי כתובות IP ייחודיות, עשרות אלפי שאילתות, עשרות מדינות המיוצגות כמטרות וקרוב למאתיים מדינות המוגדרות כמקורות.
עוד מעלה הדו"ח כי התעבורה העצומה המרוכזת בנכסים ישראליים, התמקדה בפורטלים ניהוליים של WordPress, בעיקר להתקפות מסוג credential stuffing או brute force. למעשה, 92% מההתקפות כנגד אתרי WordPress, התמקדה בישראל.
ארן אראל, מנהל הפעילות של F5 בישראל, אמר כי: "יש להמשיך לחקור על מנת לקבוע בוודאות האם התוקפים, המחפשים לתקוף אתרי WordPress ישראליים, הם יריבים גיאופוליטיים המעוניינים להשיג דריסת רגל בתוך המדינה, או אם מדובר בשחקנים ללא כל עניין בישראל שמבקשים להפנות את תשומת הלב אליה בצורה שגויה, כמסך עשן, ולמעשה מטרותיהם הינן אחרות".
אראל הוסיף כי: "למרות שישראל היא מדינה מתוחכמת, המחזיקה בכישרונות רבים בקהילת אבטחת הסייבר, ראינו התקפות כנגד logins של WordPress, הנחשבות להתקפות לא מאד מתוחכמות. התקפות אלו הן תזכורת לכך שבכל מקום, אפילו בישראל, יש נקודות תורפה שניתן לנצל על מנת להשיג תביעת רגל, ואנו חייבים לחזק קודם כל את תשתיות אבטחת המידע הבסיסיות ביותר שלנו".

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות