הסטרטאפ הישראלי אורה אייר, שפיתח טכנולוגיה יחודית לטיהור האויר בחללים סגורים, חתם על הסכם במסגרתו יסופקו מתקנים לחדרי הקריוקי ביפן שיאפשרו את חידוש פעולתם לאחר שהושבתו מפרוץ הקורונה.
ברחבי יפן פועלים כ-100 אלף חדרי קריוקי והם ממוקדי הבילוי האהובים ביותר על קבוצות חברים ומשפחות. פרויקט טיהור החדרים נעשה במסגרת הסכם רחב בהיקף של 30 מיליון דולר לאספקת מערכות ישראליות לשוק היפני באמצעות חברת J-TEC היפנית.
בצילום: אביעד (שמאל) ואלדר שניידרמן, המייסדים. קרדיט טל זליקוביץ
חברת Aura Air פיתחה טכנולוגיה לאיתור זיהומי אוויר וניקוי האוויר, כולל השמדת וירוסי קורונה, שמבצעת תחלופה מלאה של האויר בקצב ממוצע של 2.5 פעמים בשנה. בחדרים קטנים הקצב גבוה אף יותר. במחקר שנערך בבית החולים שיבא נקבע כי המערכת בעלת יכולת השמדה של נגיפים שונים כולל נגיף הקורונה בשיעור של 99.9%. 
המערכת של אורה אייר כוללת חיישנים אשר בודקים את כל החלקיקים המצויים באוויר וכן את הטמפרטורה, לחות, כמות הפחמן הדו חמצני, גזים אורגנים ועוד ומשווה אותם בזמן אמת לאיכות האויר מחוץ לחדר. החיישנים מזהים ומנתחים תופעות יוצאות דופן או עלייה מסוכנת בזיהום, מטהרים את האוויר ומחזירים אותו אל החדר. למערכת יכולת לנבא תרחישים עתידיים בכל הנוגע למפגעים או בעיות באיכות האוויר בחלל הסגור. כך למשל, היא מזהה שריפה בחדר עוד לפני שהעשן מתפזר, באמצעות זיהוי רמה גבוהה של מולקולות פלסטיק שרוף ופחמן דו-חמצני.
חברת אורה אייר הוקמה על-ידי האחים אביעד ואלדר שניידרמן 

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות