המכללה האקדמית תל אביב יפו חנכה בימים האחרונים מעבדת חדשנות תחת בית הספר למערכות מידע. המעבדה החדשה הוקמה בתוך מבנה המכללה כאשר הדגש העיקרי בה הוא חדשנות דיגיטלית. מדובר במעבדת חדשנות ראשונה אשר נפתחה בבית ספר ללימודי מערכות מידע בישראל, תחום מבוקש וצומח מאוד בעשור האחרון בארץ. 

באירוע גזירת הסרט הוצגו פרויקטים חדשניים של סטודנטים במכללה, בהם אפליקציה שפותחה לרובוט של עמותת "קשת" לסיוע בתקשורת עם קשישים. 

את המעבדה מובילות ענת גולדשטיין, ראשת ההתמחות בחדשנות דיגיטלית במערכות מידע, ופרופ' רותי גפני, דיקנית בית הספר למערכות מידע במכללה. היא כוללת בין היתר מדפסות תלת ממד, רובוט TEMI, משקפי VR, ועוד שלל אמצעים דיגיטליים. במעבדה יעברו קורסים ופרויקטים, והיא תהיה פתוחה לסטודנטים למערכות מידע בעבודתם השוטפת. בהמשך צפויה המעבדה להתרחב מבחינת היקף הציוד והפעילות ולהתחיל לשתף פעולה עם שאר בתי הספר של המכללה. 

ענת גולדשטיין: "אנחנו נרגשים מאוד מפתיחת המעבדה הייחודית, בה הדגש הוא על פיתוח מוצרים המחוברים לאפליקציות ועל מיחשוב לביש. היא תאפשר גם לפתח אב טיפוס של מוצר וגם לנתח נתונים של המוצר שפותח. המעבדה היא תוספת מבורכת למכללה, ואנחנו מצפים לראות אילו פיתוחים ושימושים חדשניים ובעלי אימפקט הסטודנטים שלנו יעשו בה". 

רוצים להישאר מעודכנים?

הצטרפו לערוץ חדשות טכנולוגיה בטלגרם

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מערכת

תפריט נגישות