חברת הסטארטאפ MAOLAC מבית חממת The Kitchen של שטראוס בשיתוף עם חברת BioNatIn ההולנדית מקימים מפעל משותף בהולנד שייצר רכיבי חלבון ביו-אקטיביים לתעשיית תוספי התזונה והמזון הבריא על בסיס חלב אם בהשקעה משותפת של מיליוני דולרים. 

חלב אם, ובמיוחד הקולסטרום שהאם מייצרת במהלך ההריון ובימים הראשונים לאחר הלידה, ידוע כחלב האיכותי, הבריא והמותאם ביותר לבני אדם ובעל מרכיבים התורמים ומחזקים את מערכת החיסון, בניית העצמות, מערכת העיכול, תחזוקת הראיה, חלוקת התאים על גבי העור ועוד. השילוב של חלבונים בעלי מבנה דומה במוצרי מזון משפר את איכותם ואת ערכם התזונתי לצרכנים.

לעוד עדכונים עקבו אחר אתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

חברת BioNatIn היא מהמובילות בתחום יצור חלבוני קולוסטרום באירופה ומוצריה משמשים ליצור מוצרים במגוון של תחומים, בהם תזונת ספורט ותמיכה בשיקום גופני לאחר פעילות ספורטיבית, תוספי תזונה, שיפור העיכול, הגיל השלישי, תחליפי חלב לתינוקות, מזון לשוחרי הבריאות ולתעשיית הקוסמטיקה. המפעל, הסמוך לעיר איינדהובן בדרום המדינה, יישם באופן מסחרי את הטכנולוגיה שפיתחה MAOLAC לייצור רכיבי חלבון ביו-אקטיביים הדומים בתכונותיהם לחלב אם, אשר מספקים לצרכנים חלבון איכותי וקרוב לחלבון המקורי והטבעי ביותר לבני אדם וזאת ללא השפעה על הטעם, המרקם והנראות של המזון. המפעל מתוכנן לייצר בשלב הראשון 5 טון בשנה. החלבונים משווקים כאבקה ויכולים להשתלב עם אינספור סוגי מזונות, כולל פסטות, יוגורטים, גלידות, דגני בוקר ועוד.

מאולק הצליחה לזהות מעל 1500 חלבונים שנמצאים בחלב אם, שיש להם תפקיד חיוני במערכת החיסון, החברה מבודדת בעזרת טכנולוגיות בינה מלאכותית, אלגוריתמיקה וביולוגיה חישובית את הרכיבים הפעילים המספקים את התוצאות הטובות ומייצרת התאמות פונקציונליות של החלבונים לפי הפרופיל של הצרכנים הסופיים, גיל, מגדר והיעדים התזונתיים שהם מבקשים להשיג.  

מאיה אוטמזגין אשכנזי, מייסדת ומנכ"לית מאולק: "השילוב של טכנולוגית ה-AI ואלגוריתמיקה היחודית שפיתחנו, ביחד עם הניסיון, הידע והיכולות של BioNatIn בפיתוח ושיווק מוצרים איכותיים מבוססי קולוסטרום, יוצרים פוטנציאל מסחרי עצום בעבודה מול חברות המזון והקוסמטיקה המובילות באיחוד האירופי וברחבי העולם. הכלים המתקדמים מאפשרים באופן חסר תקדים להתאים את החלבונים באופן ספציפי לכל אוכלוסית יעד בהתאם לצרכיה ולהפוך את היתרונות התזונתיים הידועים של חלב אם לנגישים לכולם. זהו צעד ראשון של מאולק ליכולות ייצור גבוהות ובסטנדרטים גבוהים לקראת ייצור מסחרי"

אולי יעניין אותך גם לקרוא
קרינה רובינשטיין מונתה ל-Venture Partner בחממת InNegev – חדשות טכנולוגיה TechZ
בינה מלאכותית: הכלים שיסייעו לכם לעצב תמונה משלכם – חדשות טכנולוגיה TechZ
ChatGPT מעכשיו גם באפליקציה לאנדרואיד – חדשות טכנולוגיה TechZ
גיימינג: סמסונג חושפת את מסך הגיימינג Odyssey Neo G9 – חדשות טכנולוגיה TechZ

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות