בעקבות הבולען שנפער בנתיבי איילון, הוזעקו השבוע לנתיבי איילון אנשי הסטארטאפ Exodigo, שהוקם על ידי יוצאי יחידה 81,
על מנת להשתמש בטכנולוגיה שפיתחו למיפוי של תת פני השטח באזור הבולען. השימוש בטכנולוגיה חוסך את הצורך בחפירה פיזית שנמשכת זמן רב.

על מנת לשלול סיכונים נוספים, ביצעו עובדי הסטארט-אפ סריקות לצד תשתיות הרכבת להערכת סיכונים ואיתור אזורים חשודים. היום יימשך פענוח של אזורים נוספים בסביבת הבולען.

חברת אקסודיגו מפתחת פלטפורמה למיפוי תת קרקעי של פרויקטי נדל"ן ותשתית וזאת על ידי יצירת הדמיה תת קרקעית באמצעות ניתוח מבוסס בינה מלאכותית של מידע ונתונים המתקבלים מחיישנים המחוברים לרחפנים או על עגלה קרקעית. אקסודיגו מייצרת במהירות מפה גיאוגרפית דיגיטלית, תלת-ממדית של מה שיש מתחת לקרקע כולל צינורות, כבלים וכן מידע על שכבות האדמה, סלעים, מינרלים ואפילו מי תהום – מעין CT, MRI ורנטגן בו-זמנית על אותו תא שטח.
הטכנולוגיה של אקסודיגו הופעלה בהצלחה והודגמה במספר פרויקטים בישראל ובארה"ב, בהם פרויקט המטרו בלוס אנג'לס, והצליחה לזהות בצורה בטוחה ומדויקת קווים נטושים שהסתתרו מתחת לפני הקרקע.

הטכנולוגיה של החברה מסייעת לפתרון אחת הבעיות הגדולות של קבלנים בעולם, שנתקלים כל הזמן בתשתיות בלתי צפויות בשטחים בהם הם עובדים, דבר שגורם לנזקים ועיכובים גדולים בפרויקט. העלות של עיכובים ותאונות מסיבה זו נאמדת ב-30 מיליארד דולר בשנה בארה"ב בלבד. החברה מפתחת כעת טכנולוגיה לשווקים נוספים, שמאפשרת לקבוע באופן לא פולשני הרכבי קרקע לתחום הבניה וחיפושי המינרלים.

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות