שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: "ההסכם שנחתם היום הוא עדות נוספת לעוצמות המדע, החדשנות ותעשיית החלל הישראלית."

אתמול (4.10) חתמו בכנס החלל הבינלאומי, מנהל סוכנות החלל, אורי אורון ויו״ר סוכנות החלל האזארית, סמאדין אסאדוב, על הסכם שיתוף פעולה היסטורי ראשון בתחום החלל בין מדינת ישראל ואזרבייג'ן.
ההסכם נחתם במסגרת קונגרס האסטרונאוטיקה הבינלאומי (IAC) השנתי. ה-IAC הוא כנס החלל החשוב בעולם שנערך השנה בבאקו בבירת אזרבייג'אן.

ההסכם יוביל לפרויקטים משותפים בתחום החלל, בהם פיתוח טכנולוגיות חלל, לוויינים, מערכות לחקר חלל (רובוטיקה, כלי רכב ומערכות אופטיות), שיתופי פעולה באקדמיה, תצפית וניטור כדור הארץ, פרויקטים בתחום החינוך ועוד.

שר החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס: ״ההסכם הוא עדות נוספת לעוצמות המדע, החדשנות ותעשיית החלל הישראלית. מעמדה הבינ״ל של ישראל הוא איתן ומתחזק כל העת. להסכם עם אזרביג׳אן משמעויות כלכליות ומדיניות חשובות ואני מברך את כל מי שעשה להצלחתו.״ חדשות טכנולוגיה TECHZ

מנהל סוכנות החלל הישראלית, אורי אורון: "חתימת הסכם ההבנות בין סוכנויות החלל מבסס ומחזק את הקשר הנרקם בין המדינות. בעידן בו תחום החלל צומח במהירות, ההסכם יאפשר למדינת ישראל לקיים שיתופי פעולה עסקיים, מחקריים ואקדמיים החיוניים לפיתוח תחום החלל בישראל.”

שגריר ישראל באזרבייג'ן, ג'ורג' דיק הוסיף, שעבודה משותפת של כלל הגורמים בצד הישראלי והאזרבייג'ני הובילה לחתימת ההבנות, בכוונה להרחיב את שיתופי הפעולה בעתיד הקרוב. "הקשר בין ישראל ואזרבייג'ן יעמיק ויתרחב לתחומים טכנולוגיים חדשים לטובת שתי המדינות והעמים."

_


לעוד חדשות טכנולוגיה, עדכונים על בינה מלאכותית, עקבו אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

אולי יעניין אותך גם לקרוא

Zoom Docs: שיתוף מסמכים ושילוב בינה מלאכותית בזום – חדשות טכנולוגיה TechZ
אינטל הופכת את קבוצת PSG לחברה עצמאית – חדשות טכנולוגיה TechZ
מדריך לסטודנט: כך תבחרו מחשב נייד ללימודים – חדשות טכנולוגיה TechZ
בינה מלאכותית: הכלים שיסייעו לכם לעצב תמונה משלכם – חדשות טכנולוגיה TechZ

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות