אנחנו כבר יודעים שמבצעי הקניות בחודש נובמבר מביאים איתם גם לא מעט "מבצעים" מסוג אחר, בו תוקפים מנסים להכין לנו הפתעות ולהפיל אותנו בפח, מטרתם העיקרית היא לאסוף מאיתנו פרטים אישיים או לגרום לנו לנזק כלכלי.

חברת אבטחת המידע ESET מתריעה כעת מפני קמפיין זדוני שפורסם בתשלום בפייסבוק ומטרתו לדלות פרטים אישיים של קורבנות כולל פרטי אשראי.

מדובר בפוסט ממומן, כזה שמשלמים עליו כדי שיגיע לתפוצה רחבה ככל הניתן של אנשים (מבדיקה שלנו הם בחרו קהל נשי מעל גיל 21 שנמצא בישראל).

בפוסט נטען כי בעקבות "טעות במסמכי הצוות של (כביכול של) "פנדורה" צריך למכור תכשיטים ב-22 שקלים כדי להימנע מקנסות". כמו כן הפעילות זמינה רק בישראל וכדי לקבל את המוצר כל מה שצריך זה לענות על מספר שאלות בלבד. חדשות טכנולוגיה Techz

כדאי לשים לב גם לחלק של התגובות. החלק המשמעותי מראה פידבקים חיוביים של אנשים שכבר השתתפו בפעילות וזכו לכאורה לקבל תכשיט בעלות של כמה שקלים עד הבית. בחברת Eset טוענים שבחלקם מדובר בתגובות מזויפות. אך לצערנו אנו גם רואים תגובות אמיתיות של אנשים שממליצים לחבריהם להשתתף בפעילות, ולצידם גם כמה שמטילים ספק.

מה תוכלו לעשות כדי להגן על עצמכם?

אלכס שטיינברג מנהל מוצרים בחברת אבטחת המידע ESET מסביר:

1.     גלו מודעות, ההאקרים לא נחים, אף פעם.

2.     בדקו את העמוד המפרסם. במקרה הזה אם תכנסו לפרופיל תראו שלעמוד יש בסה"כ כ-17 עוקבים והפוסטים הראשונים שפורסמו בו הם מתחילת חודש נובמבר.

3.     הסתכלו על כתובת האתר אליו הגעתם. אם הקישור נראה מוזר, ארוך או לא קשור לאתר הרשמי של פנדורה ככל הנראה מדובר בקישור לעמוד פישינג שרק נראה כמו האתר האמיתי.

4.     אל תמהרו להזין את פרטי האשראי שלכם בטח לא על פעילויות שמחלקות לכם פרסים בשווי מאות או אלפי שקלים תמורת סכום פעוט. אם ההצעה נראית טובה מדי מכדי להיות אמיתית, היא בסבירות גבוהה מאוד, אינה אמיתית.

כבר הזנתם את פרטי האשראי שלכם?

מומלץ לפנות לחברת האשראי ולעדכן אותם שככל הנראה הפרטים נגנבו וכמובן לעקוב אחר חיובים לא מוכרים.

לעוד חדשות טכנולוגיה, ועדכונים על בינה מלאכותית וסייבר – מוזמנים לעקוב אחרינו
חדשות טכנולוגיה Techz

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות