ביוזמת משרד התקשורת, ובשיתוף חברת Start-Up Nation Central (SNC) התקיים היום כנס 5G.il – Making 5G a Reality

משרד התקשורת הפועל להוביל את המשק הישראלי לפיתוח והטמעה של טכנולוגיות המבוססות על רשתות סלולריות מהדור החמישי (5G), ערך הבוקר כנס במטרה לקדם חדשנות בדור החמישי וליצור אקוסיסטם המורכב מחברות ישראליות ובינלאומיות המפתחות יישומים וטכנולוגיות חדשניות. בכנס השתתפו נציגים מהחברות המובילות בעולם בתחום, במטרה ליצור חשיפה וקשרים בין יזמים ונציגים מחברות ישראליות וגלובליות, במפגש עם דוברים בולטים בתחום ה-5G.

בין הדוברים בכנס: מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין , מנכ"ל Start-Up Nation Central (SNC), פרופ' יוג'ין קנדל, סולטן אל-בלושי, נציג רגולטור התקשורת מאיחוד האמירויות הערביות, ג'יי. סי פלורס סגן נשיא AT&T, ונציגים מחברות אינטל, נוקיה אריקסון ועוד.

5G

מנכ"לית משרד התקשורת לירן אבישר בן חורין פתחה את הכנס ואמרה:
"הדור החמישי הוא מנוע צמיחה לכלכלה הישראלית, והמטרה שלנו היא ליצור אקוסיסטם של חדשנות בדור 5. היא תעודד את פרישת התשתיות המתקדמות ותשפיע על התוצר."
עוד הוסיפה: "רגולטורים רבים בעולם אימצו גישה פאסיבית ששמה דגש על יצירת "מגרש המשחקים" לתעשייה. עם זאת, אנו מאמינים שההזדמנות של 5G גדולה מדי וחשובה מכדי לכלכלת ישראל כדי להיות פאסיבים בלבד".

פרופסור יוג'ין קנדל, מנכ"ל Start-Up Nation Central אמר בדברי הפתיחה: הראשוניות בשוק היא אחד האלמנטים החשובים ביותר להצלחה. לחברות ישראליות קטנות קשה להתחרות באופן אינדיבידואלי. מאמץ משותף של כולן, המתמקד ביצירת פלטפורמות בדיקה משותפות ואתרי בטא, בתמיכת הממשלה, יכולים לספק את הדחיפה הנדרשת לתעשיית הטק הישראלית להוביל את תחום ה-5G.

סולטן אל-בלושי, נציג רגולטור התקשורת מאיחוד האמירויות הערביות: "חדשנות אינה אפשרות אלא הכרח במציאות שלנו היום. הדור החמישי עדיין בשלבי פיתוח והתפתחות, אבל אנחנו כרגולטור חייבים לספק לשוק יציבות כדי לאפשר את הצמיחה הזאת"

ג'יי. סי פלורס, סגן נשיא חברת AT& T אמר בכנס:
"מדינות ועסקים שרוצים להשתקם ולשגשג לאחר משבר הקורונה חייבים להסתגל למציאות החדשה בה הדור החמישי הוא שחקן מרכזי. הסקטור הציבורי והפרטי צריכים לעבוד יחד כדי לייצר רשתות דור 5 בטוחות, מהירות ופתוחות"

מומלץ לקריאה נוספת: תשתית חדשה של בנק ישראל ורשות התקשוב

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות