חברת FeelBetter ספקית מובילה של טכנולוגיה לניהול איזון תרופתי במטופלים (Polypharmacy Patient Management) וחלוצת הבינה הפרמקו-קלינית (Pharmaco-Clinical Intelligence) , הכריזה על הרחבת שותפותה עם לאומית שירותי בריאות ("לאומית"), המשרתת למעלה מ-725,000 מבוטחים ברחבי הארץ.לאומית משתפת פעולה עם FeelBetter מאז 2022, במהלך שהוכח כהצלחה של הטכנולוגיה בשיפור תוצאות הטיפול והיעילות התפעולית.

כעת, לאומית מרחיבה את השימוש בפלטפורמת ה- Precision Population Health מבוססת הבינה המלאכותית של FeelBetter, שמשמשת כיום את כלל הרוקחים בקופה, גם לרופאי המשפחה, בכדי לתמוך באופטימיזציה של התרופות עבור מטופלים מורכבים.

הרחבת השותפות מגיעה בעקבות ממצאים שנאספו במהלך מעל 12 חודשים עבור למעלה מ-170 אלף מטופלי לאומית, המראים שהפלטפורמה של FeelBetter מפחיתה את שיעור האשפוזים ברי-המניעה בקרב מטופלים מרובי-תרופות בסיכון גבוה ב-24%, ומעלה את שיעור ההתערבויות הרפואיות, כולל שינויים יזומים במשטרי התרופות, בכ -350%. בנוסף, הפלטפורמה של FeelBetter אִפשרה ללאומית לייעל את הקצאת המשאבים בקרב עובדיה, מה שהגדיל את ההספק של הרוקחים הקליניים עד פי חמש.

"בייחוד בקרב בני הגיל השלישי, כשהמטופל נוטל חמש או יותר תרופות במקביל עבור מספר מחלות כרוניות שונות, זה מוביל לתופעות לוואי, אשפוזים מיותרים, ולעיתים גם מוות בטרם עת. בלאומית, אנו מחויבים להתמודד עם האתגר הבריאותי ההולך וגדל של ריבוי תרופות, בכדי לשפר את המדדים הרפואיים ואת איכות החיים של מטופלינו." מסר פרופ' שלמה וינקר, סמנכ"ל הרפואה של לאומית שירותי בריאות.

"השימוש בטכנולוגיה של FeelBetter מקל עלינו לזהות מטופלים בסיכון גבוה וליזום התערבויות למניעת אשפוזים ושמירה על בריאותם בתוך הבית ובקהילה שלהם," הוסיף פרופ' וינקר. "הטכנולוגיה גם אִפשרה לנו להתגבר על מגבלות כוח אדם, בייחוד בקרב רוקחים קליניים שממלאים תפקיד מרכזי בלסייע למטופלים לנהל את התרופות שלהם, ומאפשרת לנו למקד את המשאבים שלנו היכן שהם הכי נדרשים.

"ד"ר אביבית גולן כהן, מנהלת המחלקה לאיכות הרפואה בלאומית ורופאת משפחה פעילה, הוסיפה: "בעקבות הערך ש-FeelBetter כבר יצרה עבורנו, אנחנו נרגשים מהרחבת השימוש בכלי, ומהתועלות המשמעותיות שהוא מספק במתן טיפול מונע על ידי רופאים ראשוניים, מומחי גריאטריה, רוקחים קליניים, ומטפלים אחרים בלאומית. עם FeelBetter אנחנו יכולים לנהל מטופלים מורכבים לא רק בצורה אפקטיבית יותר, אלא גם יעילה יותר, וכעת יש לנו את היכולת להרחיב את הטיפול הן ברמת המטופל הבודד והן ברמת ניהול אוכלוסיית המטופלים.

"פלטפורמת FeelBetter, המבוססת על Pharmaco-Clinical Intelligence (בינה פרמקו-קלינית), קטגוריה טכנולוגית חדשה פרי פיתוחה של FeelBetter, משלבת בינה מלאכותית עם יכולות פרמקולוגיות וקליניות מבוססות-ראיות, מזהה באופן מדויק מטופלים בסיכון גבוה לאשפוז בטווח הזמן הקרוב עקב ריבוי תרופות, ממליצה על שינויים במשטר התרופתי והתערבויות רפואיות אחרות, ומנטרת באופן נרחב את תהליך הטיפול ברמת הפרט והאוכלוסייה."אנו נרגשים להרחיב את השותפות שלנו עם לאומית ולהגיע לאלפי מטופלים נוספים ברחבי ישראל," אמרה ד"ר אדווה צוק און, סמנכ"לית הרפואה של FeelBetter ורופאה עם למעלה מ-15 שנות ניסיון ברפואת גריאטריה ומשפחה.

שיתוף הפעולה בינינו מאפשר לגשר על פערים בטיפול הרפואי, ניהול משופר של מחלות כרוניות והתאמה אישית של משטר התרופות למטופל באופן יעיל ואפקטיבי, תוך הקפדה על בטיחות הטיפול."

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות