בעקבות מלחמת חרבות ברזל, וועדת המכרזים הבין-משרדית בהובלת משרד התקשורת החליטה על צעדים שנועדו לסייע לחברות בהאצת פרישת סיבים אופטיים באזורים בהם בזק בחרה שלא לפרוש (אזורי תמרוץ).

עד היום, נדרשה בדיקה בשטח על ידי משרד התקשורת בטרם שולמו המענקים על השלמת אבן דרך 2 במכרז. למרות שנשארו עוד מספר חודשים עד למועד סיום אבן הדרך, ישנן חברות שכבר פרשו סיבים על פי אבן הדרך והגישו את האסמכתאות לכך לבדיקת המשרד.

על פי ההחלטה החדשה של הוועדה, באזורים צמודי גבול ובאזור יהודה ושומרון, על מנת לקבל את כספי התמרוץ עבור השלמת אבן דרך 2 במכרז, החברות לא יידרשו לבדיקה בשטח על ידי משרד התקשורת כפי שנקבע בעבר, אלא יידרשו להצהיר על השלמת הפרישה בהתאם להוראות שקבעה ועדת המכרזים.

גם בשאר אזורי התמרוץ לא תידרש בהכרח בדיקה בשטח על מנת לקבל את כספי המענק, והחברות יוכלו, אם ירצו בכך, לשלוח אסמכתאות כגון תמונות של המחברים האופטיים ולהצהיר על השלמת הפרישה בהתאם להוראות ולהתחייבויות שקבעה ועדת המכרזים.

מכאן שבכלל אזורי התמרוץ ניתן יהיה לקבל את מלוא כספי המענק בגין אבן דרך 2 סמוך לאחר השלמת הפרישה, באופן קל ומהיר, מבלי להמתין לבדיקה בשטח ובכפוף לבדיקה עתידית בשטח ככל שתידרש.

בנוסף, החברות הזוכות יהיו רשאיות לא להגיש את ההזמנות שביצעו לרכישת קווי תמסורת אופטיים מחברות התשתית, אלא יוכלו להסתפק בהצהרה גם לעניין זה, בכפוף לבדיקה עתידית ככל שתידרש.

עד כה הונגשו לסיבים כ-2.4 מיליון משקי בית בישראל. מכרזי התמרוץ הם כלי מרכזי בעידוד השוק להרחיב את פריסת הסיבים ולתת שירותים על גביהם בכלל רחבי הארץ, ובפרט באזורים שבהם חברת בזק בחרה שלא לפרוס סיבים אופטיים משיקולי כדאיות כלכלית. אזורי התמרוץ כוללים עשרות יישובים ומאות אלפי משקי בית, ביניהם משקי בית רבים באזורי הגבולות. חדשות טכנולוגיה Techz

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "ישראל במלחמה. בתקופה כזו מתברר לכולנו כי תשתיות תקשורת מתקדמות הן לא רק ערך מוסף לחיים נוחים יותר, אלא עניין חיוני ומציל חיים. משרד התקשורת בראשותי ימשיך לפעול במלוא המרץ לעיבוי והרחבת תשתיות התקשורת בכל רחבי הארץ ובמחירים תחרותיים לצרכן. אני מודה לצוות המקצועי במשרד התקשורת שנרתם למשימה ומצא פתרון מהיר ויעיל לתקופה מאתגרת זו. יחד בעז"ה ננצח".

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל), מימון (מוני) שמילה: "קיימת חשיבות גבוהה להמשך פריסת הסיבים בוודאי גם בעת הזו, עת מלחמה. החלטה זו של וועדת המכרזים תסייע לחברות שפרסו כנדרש כך שלא תיפגענה הכנסותיהן ככל שביצעו עבודתן כנדרש. המשרד ימשיך לפעול בכל הדרכים על מנת לשדרג ולשפר את תשתיות התקשורת הנייחות והניידות".

לעוד חדשות טכנולוגיה, ועדכונים על בינה מלאכותית וסייבר – מוזמנים לעקוב אחרינו
חדשות טכנולוגיה Techz

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות