משרד התקשורת שם סוף לפיצול בין התשתית לספק בשוק האינטרנט. הרפורמה תביא לכך שלכל צרכן בישראל תהיה כתובת אחת לרכישת שירותי אינטרנט ולפתרון תקלות.

היום, נכנסה לתוקף הרפורמה לביטול הפיצול בין התשתית לספק, שמשנה את מבנה שוק האינטרנט וצפויה להביא לשיפור משמעותי באיכות השירות לצרכנים. בשלב ראשון השינוי יחול עבור חברת בזק, ובהמשך יחול גם על חברת הוט.

בהתאם למתווה הביטול, לקוחות קיימים שיבקשו להמשיך לצרוך את שירותי האינטרנט באופן מפוצל, יורשו לעשות כן. לקוחות חדשים יצטרפו לשירות האחוד בלבד. בנוסף, בתום שנה מיישום הרפורמה, משרד התקשורת יבדוק את המגמות בשוק ואת מעבר המנויים לשירות האינטרנט האחוד. בהתאם לממצאי הבדיקה, ישקלו צעדים על מנת להבטיח את יישום הרפורמה ושיפור השירות לצרכן.

עיקרי הרפורמה שנכנסה לתוקף:

-שיפור בשירות שיקבל הצרכן בתחומי האינטרנט, באמצעות יצירת "כתובת אחת" – חברה אחת ממנה נצרכים השירותים.
-הרפורמה תאפשר שירות אחוד ומיטבי בנושאי תקלות בסטנדרט שירות גבוה יותר.
-הרפורמה תמשיך להביא למיזעור תופעת "המנויים הרדומים" שגרמה לפי ההערכות לכ-50 מיליון ₪ תשלומים עודפים על הצרכנים בישראל בשנה על מוצר שלא השתמשו בו. בשנה האחרונה המשרד הוביל לצמצום של למעלה מ-46% מהמנויים שסבלו מהתופעה, וממשיך לפעול בנושא כל העת.
-לקראת המעבר לאסדרה החדשה, משרד התקשורת חיזק את מנגנוני השוק הסיטונאי באופן שיבטיח ויגביר את התחרות לאחר ביטול ההפרדה בין תשתית לספק שנכנסת היום לתוקף. בכך הרפורמה מייצרת מנגנונים שיבטיחו שגם שחקנים קטנים וחדשים יוכלו לפעול באופן אפקטיבי, שוויוני ותחרותי אל מול בעלי התשתית במסגרת השוק הסיטונאי. בעלי התשתית חתמו על הסכמים מחייבים עם חברות המבקשות לעשות שימוש בתשתית, במסגרתם סוכמו הסדרי פיצוי על הפרת תנאי ההסכם.
-הרפורמה מבטיחה כי החברות הקטנות בשוק ימשיכו לשווק את שירות האינטרנט האחוד.

שר התקשורת, יועז הנדל: "הרפורמה שנכנסת היום לתוקף תשפר משמעותית את חווית השירות לצרכן הישראלי. מהיום, אינטרנט רוכשים מחברה אחת. הפיצול שהיה קיים עד כה גרם לבלבול, וטרטור צרכנים בין חברות במקרה של תקלה. בנוסף, הרפורמה תמזער את תופעת המנויים הרדומים – עשרות מיליונים שיצאו מכיסם של אזרחים לשווא. אנחנו נחושים להמשיך לקדם שוק תקשורת איכותי, תחרותי ומתקדם לצרכנים הישראלים״.

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין: "היום נכנסה לתוקף רפורמה חשובה ומתבקשת בשוק האינטרנט בישראל. אני קוראת לצרכנים שעדיין מנויים לתשתית בנפרד וספק בנפרד לרכוש מוצר אחוד מחברת האינטרנט המועדפת עליהם. המבנה החדש של שוק האינטרנט יאפשר לצרכנים אינטרנט תחת קורת גג אחת ושירות טוב יותר".

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מערכת

תפריט נגישות