הצוות הבינמשרדי למוגנות ילדים ברשת בהובלת משרד התקשורת פירסם היום (ה') קול קורא למציאת פתרונות טכנולוגיים להגנה על ילדים במכשירי הסלולר. נוכח החשיבות הלאומית בקידום ההגנה על ילדים ונוער ברשת האינטרנט, החליט שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי על הקמת צוות בנושא מוגנות ילדים ברשת ("הצוות") שיבחן פתרונות אסדרתיים וטכנולוגיים לשיפור המוגנות של ילדים ברשת בכלל, ותוך שימוש במכשירי הסלולר בפרט.

הצוות הוקם בחודש יולי האחרון ולאחר למידת הנושא ע"י הצוות וביקור במטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת – מוקד 105, הוחלט כי טיפול במוגנות ילדים ובני נוער בעת שימוש במכשיר סלולרי באמצעות פתרונות טכנולוגיים, יאפשר את השינוי המהיר והאפקטיבי ביותר.

הצוות מבקש להיוועץ בציבור ובבעלי עניין בסוגיות שונות כגון: אוכלוסיות היעד שנכון להתמקד בהן במסגרת עבודת צוות זו והפתרונות היעודיים להן, זיהוי ומיפוי כלים טכנולוגיים בשלים לשיפור מוגנות ילדים במכשירי הסלולר, אופן בחירת הכלים הטכנולוגיים לשימוש הציבור, פירוט הדרכים לשיתוף הפעולה המיידי של הורים עם מהלכי הצוות ושימורו לטווח הארוך ועוד.

מבקר המדינה, בדוח הביקורת משנת 2022 (הגנה על קטינים במרחב המקוון), קבע כי ישנה חשיפה מוקדמת לתכנים פוגעניים ברשת בשיעורים גבוהים אצל ילדים, וכן עלייה חדה של ביוש ("שיימינג") בין קטינים. בנוסף לכך, מנתוני מרכז המחקר של הכנסת שפורסמו בשנת 2017 עולה כי גיל החשיפה בישראל לתכנים פורנוגרפיים הוא גיל 8, מהמוקדמים בעולם, וכי החשיפה מתבצעת בעיקר במסגרת השימוש בטלפונים ניידים. לאור ממצאים אלה ניכרת חשיבות פעילותו של צוות המוגנות שהוקם. (חדשות טכנולוגיה TECHZ)

שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי: ״לצד היתרונות הרבים שההתפתחות הטכנולוגית מביאה עימה, ישנה חשיבות מכרעת להגנה על ילדים ברשת. מתוך כך, אני מזמין את הציבור, שלמעשה הציף בפניי את הנושא הכאוב הזה, להיות שותף ולקחת חלק בעבודת הצוות, לטובת מציאת פתרונות טכנולוגיים שיאפשרו לילדינו גלישה בטוחה ברשת בזמן השימוש בסלולר.״

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל), מימון (מוני) שמילה: "קיימת חשיבות לאומית להגנה על ילדים בעת השימוש ברשת. בצוות שהוקם לפי החלטת השר חברים המייצגים את כלל משרדי הממשלה הרלוונטיים וכולנו יחד מוכווני משימה לטפול בעניין חשוב זה. על מנת לסייע לעבודת הצוות אנו קוראים לציבור ולבעלי עניין להתייחס לקול הקורא ולהציע פתרונות שיאפשרו הגנה יעילה ומהירה".


לעוד חדשות טכנולוגיה , עדכונים על בינה מלאכותית, וואטסאפ וסקירות סלולר ,
עקבו אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

אולי יעניין אותך גם לקרוא
וואטסאפ מודיעה על השקת ערוצים (Channels) – חדשות טכנולוגיה TechZ
מדריך לסטודנט: כך תבחרו מחשב נייד ללימודים – חדשות טכנולוגיה TechZ
מדריך: כך תייצרו בקלות מדבקה (סטיקר) לוואטסאפ – חדשות טכנולוגיה TechZ
בינה מלאכותית: רשות החדשנות תשקיע 30 מליון ש"ח – חדשות טכנולוגיה TechZ
ישראל ובריטניה חתמו על הסכם שת"פ מדעי-טכנולוגי – חדשות טכנולוגיה TechZ
הרוב קובע: כך תצרו סקר בקבוצת וואטסאפ – חדשות טכנולוגיה TechZ

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות