ערב ראש השנה, מחקר חדש של Visa חושף את הרגלי הקניות של הישראלים, אשר מסתבר שמנהלים ברובם את ענייניהם הפיננסיים דרך המובייל:

כמעט חצי מהישראלים מבצעים את רוב התשלומים דרך הטלפון הנייד; 71% משתמשים באופן קבוע בשירותי בנק דרך מכשיר הסלולר; 44% משלמים עבור חניה דרך הטלפון הנייד.

חברת Visa ערכה לקראת ראש השנה שני מחקרים צרכניים מקיפים (באמצעות גיאוקרטוגרפיה ו- SAPIO) העוקבים אחרי הרגלי השימוש באמצעי תשלום דיגיטליים ובכרטיסי אשראי של הישראליים . מנכ"ל Visa בישראל גרי לסקי אמר כי הנתונים מהסקרים מספקים כמה תובנות: הישראלים מנהלים כמעט את כל ההתנהלות הפיננסית שלהם במובייל והם חובבי המרת נקודות וקאש בק.

מנתוני המחקר עולה כי כמעט מחצית מהמשתתפים הצהירו שהם משתמשים בטלפון שלהם כדי לבצע את רוב התשלומים או את כולם. 71% משתמשים בבנקאות סלולרית על בסיס קבוע, 45% מעבירים כסף בין חברים, 44% משלמים בטלפון הנייד עבור חניה ו-41% משתמשים בו לתשלום עבור שירותים ומוצרים. לבסוף, 17% קונים באמצעות רכישה מתוך האפליקציה וכ-12% משתמשים במכשיר הנייד שלהם כדי לשלם עבור המונית שלהם.

עוד עולה מהנתונים כי 69% מהמשתתפים ציינו שישתמשו יותר באמצעי תשלום דיגיטליים בקניות, אם יציעו להם הנחות או החזר כספי (67%) או אם יקבלו הטבות ופרסים (59%). עקבו אחר אתר חדשות הטכנולוגיה TechZ.co.il


מדוע בוחרים לבצע תשלומים דיגיטליים ?

55% מהמשיבים בסקר אמרו כי הסיבה העיקרית לבחירה בתשלומים דיגיטליים היא קלות המעקב אחר ההוצאות. 40% אמרו כי תשלומים דיגיטליים מונעים את הסיכון לאובדן מזומנים, ו-38% אמרו כי בחירה בתשלומים דיגיטליים מבטיחה פיצוי במקרה של הונאה.

בנוסף עולה כי בהשוואה לקנייה בחנות הפיזית, המניעים לרכישה מקוונת בכרטיס אשראי שונים: כ-40% מהנשאלים עושים זאת על סמך נוחות והרגל וכשליש מונעים מההטבות (הכוללות גם קאש-בק). שליש נוסף קבע שהמניע העיקרי לביצוע קניות באינטרנט עם כרטיס הוא ההגנה מפני הונאה.

מנכ"ל Visa בישראל גרי לסקי: "השימוש בתשלומים הדיגיטליים ממשיך לצמוח והם מהווים חלק מחיי היום יום שלנו, הן בקניות הפיזיות, והן באוןליין. Visa פיתחה פתרונות חדשניים של תשלומים דיגיטליים המבוססים על יכולותיה לחבר בין אנשים לעסקים. החוזקה שלנו ביצירת שתופי פעולה עם ערכים מוספים בעולמות הפיסיים ובאוןליין גם יחד, מקבלים משנה תוקף במחקרים אלה".

לעוד מידע על טכנולוגיה , בינה מלאכותית וסקירות גאדג'טים ,
עקבו אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

אולי יעניין אותך גם לקרוא
מדריך לסטודנט: כך תבחרו מחשב נייד ללימודים – חדשות טכנולוגיה TechZ
השקת אייפון 15? אפל תקיים אירוע מיוחד בספטמבר – חדשות טכנולוגיה TechZ
האו"ם בקריאה להסדרת בינה מלאכותית בתחום החינוך – חדשות טכנולוגיה TechZ
מדריך: כך תייצרו בקלות מדבקה (סטיקר) לוואטסאפ – חדשות טכנולוגיה TechZ

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות