חברת מטריקס משיקה בימים אלו את "מיזם תהודה" – תכנית התנדבות שנתית שמטרתה לסייע בהקמתו מחדש של שבט שקד, שבט הצופים בקיבוץ כפר עזה, שנפגע באירועי השביעי באוקטובר באורח קשה מאוד. בתים רבים בקיבוץ נהרסו כליל ומרבית הנותרים אינם ראויים עוד למגורים. מאז אוקטובר מתגוררת קהילת כפר עזה בקיבוץ שפיים.


קיבוץ כפר עזה שהוקם ב- 1951 אחרי מלחמת העצמאות, החל את דרכו כקבוצת יגב עם שני גרעיני עליית נוער ממרוקו ומצרים. על רקע סכסוכים פנימיים וקשיים פיזיים הוחלט לפרק ולפזר את חבריה והחליפו אותם לעוד שנתיים קבוצת בני משקים. בשנת 1957 עלה לקרקע הגרעין הראשון המיועד לחידוש הישוב שייקרא כפר עזה. במרוצת השנים מנה הקיבוץ חברים מהנוער העובד והלומד, מתנועת הצופים וכן לא מעט בני ובנות קיבוצים ומתנדבים מכל העולם שבאו לתקופה של שנה ונשארו כחברים. שיקומו של שבט שקד בימים אלו הוא אחד מהסממנים הראשונים להשתקמותו של הקיבוץ מאירועי ה- 7 באוקטובר.


במסגרת מיזם תהודה ובנוסף לתרומה כספית אותה העבירה מטריקס, עובדי החברה ישתתפו בתוכנית התנדבות שנתית שתאמץ את השכבה הבוגרת בשבט, הכוללת 25 ילדים וילדות מתוך 100 צופי שבט.
במפגש ההשקה הראשון שהתקיים בשפיים, הכירו עובדי מטריקס את צופי השכבה הבוגרת בשבט (כתות י' – י"ב) וביחד איתם השתתפו בפעילות בניה ועיצוב המתחם הקהילתי החדש של השבט בקיבוץ שפיים, ביתם הזמני של חברי הקיבוץ.


הבחירה בשבט הצופים של כפר עזה הייתה גם לשם הנצחתו של אביב קוץ, שהיה סמנכ"ל בחברת אביב, זרוע הייעוץ של מטריקס, אשר נרצח יחד עם אשתו ושלושת ילדיהם בשבת השחורה בביתם בכפר עזה.
מזכ"ל תנועת הצופים מר אלעד סנדרוביץ : "אני מודה לחברת מטריקס על התמיכה והשותפות המשמעותית בשיקום שבט שקד, קיבוץ כפר עזה. בעת הזו, כחלק מהמציאות החדשה שאליה נקלעה החברה בישראל, אנו ממוקדים בחיזוק השבטים שלנו אשר ממוקמים לאורך הגבול הצפוני ובאזור עוטף עזה ופועלים לקידום החוסן של החניכים והחניכות ושל הקהילה כולה. אני קורא לגופים נוספים במגזר העסקי אשר מעוניינים לקחת חלק ולהשפיע על תקומת המדינה, בדגש על עתיד בני ובנות הנוער, להצטרף אלינו ".

אולי יעניין אותך גם :

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות