ההייטק מגיע גם לשדרות. לאחר 50 שנה שהמבנה הגבוה ליד המרכז המסחרי הוותיק בשדרות שימש את הרשות המקומית, לאחרונה עבר המבנה מתיחת פנים והשבוע נחנך בו CityHall- מרכז העסקים וההייטק של שדרות.

בעקבות מאמציו של ראש העיר, אלון דוידי, גייסה העירייה כ-4 מיליון שקלים מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל לטובת שיפוץ המבנה הוותיק, שכלל גם את הנגשתו באמצעות מעלית והוספת מרחבים מוגנים.

את הקומה השלישית במבנה (בה הייתה במשך שנים לשכת ראש העיר) שכרה חברת קווליטסט, חברת בדיקות התוכנה הגדולה בעולם שסבסדה יחד עם עיריית שדרות הכשרות ל-150 מתושבי העיר, שחלקם גם נכנסו לעבודה בחברה. בטקס ייצג את החברה אביגדור ברכיה, סמנכ"ל החטיבה הביטחונית והמגזר הציבורי.

חברת הפינטק Payem שכרה את הקומה השנייה ובקומה התחתונה יושבים מינהלת העסקים והתעשייה של עיריית שדרות והאגף לפיתוח כלכלי-תעסוקתי בעירייה.

ראש העיר, אלון דוידי: "כחלק מהתפתחותה המואצת של העיר שדרות, אנחנו לוקחים כל מבנה ציבורי שמתפנה והופכים אותו למבנה של תעסוקה, של מידל-טק וההייטק. בניין הCityHall הוא הפלטפורמה הראשונה עם החברות הראשונות שאני מודה להן על שיתוף הפעולה והעובדה שבחרו דווקא בשדרות ובתושבי העיר. נמשיך לפתח את התחומים הללו לצד תחומים נוספים שאנו משקיעים בהם לפיתוחה של שדרות. תודה למשרד לפיתוח הנגב והגליל על הסיוע המשמעותי".

שי ליברמן, מנכ"ל קווליטסט ישראל ומזרח אירופה: "יש מוחות מבריקים ביישובי הפריפריה שבכוחם להצעיד את ההייטק הישראלי רחוק יותר, אך לצערי, הם מתפספסים ואינם מקבלים את ההזדמנות. שנתיים מאז שהשקנו לראשונה תוכנית הכשרות שאפתנית להייטק עבור תושבי העיר בשיתוף פעולה עם ראש העיר ועיריית שדרות – אנחנו רואים את הפירות שלה, את עשרות עובדי קווליטסט החדשים מהעיר, שכבר בימים אלה יושבים במשרדי הייטק בשדרות ועובדים במיזמי ענק עבור החברות הגדולות בעולם. קווליטסט פתחה את הדלת, בתקווה שחברות הייטק נוספות יזהו את הפוטנציאל האנושי הנפלא של העיר הזאת ויבואו לפה כדי לחולל שינוי אמיתי בחברה הישראלית ובשוק ההייטק".

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לערוץ

חדשות טכנולוגיה בטלגרם

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות