חברת הסטארטאפ Shield, המפתחת פלטפורמה לאיתור מניפולציות והונאות בשוק ההון, מתרחבת ומגייסת עובדות ועובדים למגוון רחב של תפקידי פיתוח, ניהול פרויקטים, מנהלי שיווק ומכירות בעולם, קשרי משקיעים ועוד. הם יצטרפו ל-120 העובדים המועסקים כיום במטה במתחם הבורסה ברמת גן ובמשרדים בניו יורק, לונדון וליסבון.

Shield מספקת לחברות פיננסים ולבנקים לקרוא בין השורות ולהבין מה באמת קורה בתקשורת בין העובדים. לחברה לקוחות בארה״ב אירופה ואוסטרליה אשר משתמשים בפלטפורמה המאפשרת איסוף, תיעוד וניתוח מבוסס בינה מלאכותית של אינטראקציות פנים וחוץ ארגונית של עובדים בהתאם לדרישות הרגולטוריות המחמירות העוסקות בהגנה על משקיעים, שמירה על יושרת שוק ההון ומניעת הונאות. התיעוד והניתוח כוללים הודעות דואר אלקטרוני, צ'אטים, שיחות טלפון, זום, מייקרוסופט טימס ואחרים, כדי לאפשר לחברה לגלות מבעוד מועד ניסיונות של הונאה על ידי השפעה על ניירות ערך, הרצה, סחר פנים ועוד.

אחת היחידות המתרחבות כעת ב-Shield היא לניתוח ועיבוד ביג דאטה בראשותה של שלומית לבין, סמנכ"לית דאטה סיינס של החברה, בעלת תואר שני במדעי המחשב ודוקטורט בפסיכולוגיה קוגנטיבית עם ניסיון עשיר בהובלת צוותי מחקר בעולמות הבינה המלאכותית, למידת מכונה ו-NLP. שלומית זכתה בימים אלו בתואר "חדשנית טכנולוגיות הענן" הבינלאומי, לאחר צוות השופטים התרשם מהיכולות שלה ושל צוותה בפריצת דרך ביישום ידע וכלים של ניתוח קוגניטיבי והתנהגותי כדי לאתר תקשורות שעלולות לפגוע במקומות העבודה. הצוות בניהולה מגייס אנשי דאטה סיינס ומפתחי פייטון.

שלומית לבין: "העבודה שלנו מסייעת לחברות להגן על עצמן ועל לקוחותיהם ממקרים של פעילויות חריגות של עובדים. היכולת להתמודד עם כמויות דאטה אדירות של מעל לארבע מיליון אינטראקציות שמבצעים כ-150 אלף עובדים בעשרות ארגונים ולהציף מתוכן את אלו שעלולות להיות חריגות, מאפשרת לארגונים לעמוד בדרישות הרגולטוריות המחמירות. מדי שנה נקנסות חברות בארה"ב בסכומי עתק של מאות מיליוני דולרים במידה ולא עמדו בדרישות. כיום אי אפשר להתמודד עם כמויות כה גדולות של תקשורות המבוזרות בכלים טכנולוגיים כה רבים באמצעות הכלים המיושנים. אנו יודעים לעשות זאת בעזרת שימוש במגוון של כלים מתקדמים לרבות עיבוד שפה, ניתוח התנהגות ותוכן."

Shield הוקמה בשנת 2018 על ידי שירן ויצמן, המשמש מנכ"ל, ואופיר שבתאי, CTO, אליהם הצטרף ערן נועם המשמש מנהל עסקי ראשי בחברה. בשלוש שנות פעילותה הראשונות, החברה צמחה באופן אורגני ללא משקיעים, דרך מכירות והכנסות בהיקפים של עשרות מיליוני שקלים. בשנה וחצי האחרונות גייסה החברה 35 מיליון דולר בשני סבבים בהשתתפות קרנות השקעה וקבוצת הבנקאות הבינלאומית UBS, לאחר שהפכה בעצמה ללקוחה של החברה. הפלטפורמה נמצאת בשלבי פיתוח כך שתוכל לשמש בעתיד למגוון רחב של שימושים נוספים שישפרו את ההתנהלות הפנימית של ארגונים, כולל איתור מקרי גזענות, שפה פוגענית או הטרדות, ומיגור סביבת עבודה רעילה.

לעוד חדשות ועדכונים עקבו אחר האתר חדשות טכנולוגיה techz


לעדכונים בטלגרם הצטרפו לערוץ

חדשות טכנולוגיה וסייבר בטלגרם

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות