גאווה כחול לבן. לראשונה בתולדות התחרות, משלחת מישראל יצאה לאירופה להתמודד ב"אתגר אבטחת הסייבר האירופאי" – European Cyber Security Challenge (ECSC). המשלחת הישראלית, בהובלת מערך הסייבר הלאומי, כוללת את חניכי תכנית "מגשימים" של המרכז לחינוך סייבר של קרן רש"י והיא מתחרה השנה בוינה בימים אלה, בין התאריכים 13 – 17 בספטמבר.

מדובר בתחרות שנתית שיזמה הסוכנות האירופאית לאבטחת סייבר ENISA יחד עם הנציבות האירופית ומטרתה לקדם כישרונות ונטוורקינג בתחום הסייבר לטובת "אבטחת סייבר ברוח הערכים הדמוקרטיים". בתחרות לוקחות חלק משלחות מ 32 מדינות מהאיחוד האירופי ובנוסף הוזמנו מספר מצומצם של מדינות חוץ. מערך הסייבר הוזמן כגורם רשמי של מדינת ישראל לארגן ולהוביל לראשונה נבחרת שתייצג את ישראל בתחרות.

הנבחרת, המורכבת ע״פ חוקי התחרות מ 5 ״ג׳וניורים״ עד גיל 18 ו-5 ״סניורים״ עד גיל 25, נבחרה מתוך מצטייני ומצטיינות תוכנית ״מגשימים״ והיא תיקח חלק בתחרויות הכוללות תחרות האקינג Escape the box ו-CTF תחומי הידע במסגרת התחרות מגוונים וכוללים בין היתר את הנושאים הבאים: רשתות, מערכות הפעלה, הצפנה/פענוח, פורנזיקה, ניידים ועוד. החברות והחברים מהמשלחת הישראלית נמנים עם הייצוג הנשי הגבוה ביותר, בהשוואה ליתר המשלחות בעולם – כמחצית ממשתתפי הנבחרת הן נשים וכמו כן, מגיעים מכל רחבי ישראל בין היתר: ערד, נתיבות, טבריה, עפולה ועוד.

אורית טטרסקי, ראש מרכז פיתוח ומיצוי הון אנושי במערך הסייבר הלאומי: "אני גאה ונרגשת להוביל את הנבחרת לוינה. כבר בזמן הקצר שהיה לנו להכנות נוכחנו לראות שמדובר בקבוצה מעולה לא רק מקצועית, אלא גם חברתית וערכית, וכמה כולנו מרגישים תחושת שליחות. מאמינה כי חברי הנבחרת יהוו השראה לנערות ונערים נוספים לחתור להצטרף גם הם לדור העתיד של הסייבר הישראלי, בטוחה שהחוויה תהיה מיוחדת ומעצימה, ונותר רק לאחל לנו בהצלחה רבה!"

שגיא בר, מנכ"ל המרכז לחינוך סייבר, קרן רש"י: "במדינה כמו ישראל, המסתמכת על מערך הגנה טכנולוגי מיומן ומוכשר, קיימת חשיבות רבה למיצוי ואיתור נוער מצוין כמו זה המשתתף בתכנית "מגשימים" אשר פועלת בפריפריה הישראלית. הקבוצה שנבחרה, מוכיחה משנה לשנה את הפוטנציאל האדיר שיש בקרב הצעירים שלנו. זו גאווה גדולה וזכות ענקית שהם הנציגים מישראל – סמוך ובטוח שהם יפרצו כל חסם ויכבשו כל פסגה".

חשיבות תכנית מגשימים כמנוע לצמיחת ההייטק בישראל "מדובר בתכנית מצוינות שמוכיחה משנה לשנה את הפוטנציאל האדיר שיש בקרב הצעירים בפריפריה. בזכות ההזדמנויות שאנו יוצרים בחינוך, מצליחים הנערות והנערים לפרוץ את החסמים הסביבתיים ולהוכיח לכולם שהם מסוגלים לכבוש כל פסגה. בוגרי התוכניות של המרכז לחינוך סייבר, מסיימים את כיתה י"ב עם ידע משמעותי בסייבר ובמחשבים ועם מיומנויות המשתוות לאלה של אנשי הייטק.

סייבר

לעדכונים נוספים הצטרפו לערוץ

חדשות טכנולוגיה בטלגרם

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות