משרד התקשורת קבע השבוע כי חברות הסלולר יוכלו לשכור מיזמים אתרים סלולריים מתקדמים. האתרים יוכלו להתבסס על מתקני תשתיות רחוב קיימות כדוגמת עמודי תאורה וחשמל, שלטים, תחנות אוטובוס ועוד. חברות הסלולר יוכלו לשכור ולעשות שימוש באתרי סלולר שהתקין גורם אחר אך ורק כתשתית נוספת ולא במקום תשתית הסלולר בהיקף אליו הן מחויבות ברישיון.

על פי תחזיות משרד התקשורת, בעשור הקרוב צפוי גידול של פי כ- 50 בצריכת הנתונים והיישומים המתקדמים שיהפכו לנפוצים יותר, אשר יגדילו באופן משמעותי את צריכת הנתונים, ככל הנראה הרבה מעבר לתחזית זו. לאור הביקוש והצרכים הגוברים, המשרד מתיר לחברות הסלולר לעשות שימוש במרכיבים שהוקמו על ידי היזמים.

תשתיות תקשורת סלולרית חיוניות להתפתחות הכלכלה והתעשייה הישראלית. תקשורת סלולרית מאפשרת חיבוריות וזמינות גבוהה של לקוחות בפריסה נרחבת, מרחיבה אפשרויות תעסוקה ולימודים ומהווה מנוע צמיחה למשק. מהלך זה צפוי להביא לשיפור והרחבת הקליטה הסלולרית בטכנולוגיות המתקדמות, בכל רחבי הארץ, תוך ניצול מיטבי של תדרי הדור ה-5.

— לעוד עדכונים בקרו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il —

המשרד מבהיר כי רק חברות סלולר יהיו רשאיות להפעיל את האתרים כחלק מרשת הבזק שלהן, בתדרי הרדיו שהוקצו לשימושן, אך יהיו גם רשאיות להתקשר בהסכם מסחרי עם יזם או יזמים שיקימו וישכירו אתרי סלולר. כמו כן, יזמים אשר יהיו מעוניינים להקים ולהשכיר תשתית סלולר יידרשו לקבל רישיון מתאים לפי פקודת הטלגרף האלחוטי. כפי שמצוין בהחלטה, המתכונת המדויקת של האסדרה עבור היזמים תיקבע בחודשים הקרובים.

שר התקשורת, ד״ר שלמה קרעי: "קליטה סלולרית איכותית לצד תשתיות מתקדמות, הכרחיות לכל אזרח בכל מקום ברחבי הארץ. אני צופה שההחלטה שהתקבלה היום תרחיב את איכות השירות בתחום הסלולר, תכניס יזמים שיקימו אתרי סלולר מתקדמים שירחיבו משמעותית את רשת דור 5, ישפרו את הכיסוי הסלולרי בכל רחבי הארץ ויספקו רשת מתקדמת ליישומים הפועלים בטכנולוגיית הדור החמישי".

— לעוד עדכונים בקרו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il —

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות