שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי ומנכ"לית המשרד עו״ד עינבל משש, נפגשו אמש עם ראשי הרשויות של יהודה ושומרון ונציגי מועצת יש״ע, והציגו בפניהם תוכנית להגברת הקליטה הסלולרית ביהודה ושומרון.

התוכנית, בעלות כוללת של 50 מיליון שקלים תאפשר בשלב הראשון הקמת אתרי סלולר ב-20 נקודות שנבחרו על ידי המנהל האזרחי ומופו כדחופות ומהירות לביצוע.בהמשך צפויים לקום עוד עשרות אתרי סלולר ברחבי יהודה והשומרון, בתיאום עם ראשי הרשויות ובהתאם לצורך.

לאחרונה, נכנסו לתוקף צווי עיצומים עליהם חתם אלוף פיקוד המרכז במסגרתם יחידת קמ"ט תקשורת במנהל האזרחי תוכל לאכוף את הכיסוי והקליטה הסלולרית ביהודה ושומרון שיעמדו על 95% כמו בשאר בארץ.

שיפור הכיסוי והקליטה הסלולרית לצד אינטרנט מהיר בכל רחבי הארץ הם מהיעדים המרכזיים בתכנית העבודה של משרד התקשורת. כיסוי וקליטה סלולריים מסייעים בהגברת הביטחון האישי, בייחוד בתקופה הזאת, תוך שיפור איכות החיים ורווחת התושבים, והם נמצאים בראש סדרי העדיפויות.

שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי: ״אנחנו מצילים חיים. אין זמן לחכות. עם הפעימה הראשונה של 20 אתרים באופן מיידי ועם צו העיצומים שנכנס לתוקף, נצליח לשפר משמעותית ובאופן היסטורי את הקליטה ביהודה ושומרון כפי שאנחנו מקדמים בארץ כולה. אני מודה לראש הממשלה נתניהו על קידום המהלך וההכרה בו כצורך בטחוני. אני מודה לחבריי ראשי הרשויות שנכחו היום במפגש על שיתוף הפעולה הפורה בהווה ובעתיד בעזרת השם.״

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש: "העדר הכיסוי הסלולרי ביהודה ושומרון מסכן חיי אדם. המשרד פועל לשיפור הכיסוי והקליטה באמצעים שונים בהתאם למדיניות השר"

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות