המשרד יעביר תמיכה לחברות התקשורת בסך 40 מיליון שקלים לביצוע המשימה, בהתאם לתוספת התקציבית עליה עמד שר התקשורת.


כחלק מהיערכות לתרחיש בזירה הצפונית, משרד התקשורת מפרסם היום (ד') להערות הציבור טיוטת מבחני תמיכה בסך 40 מיליון ₪ להגדלת הגיבוי האנרגטי של חברות הסלולר, וכן טיוטת תיקון רישיון שתחייב את חברות הסלולר לעשות זאת.

הטיוטות מתייחסות לאנטנות סלולריות שנמצאות באזורים בצפון הארץ שתועדפו יחד עם רשות החירום הלאומית (רח"ל), ובהתאם לתקציב שהוקצה למשרד התקשורת לצורך כך.

לפי תרחיש הייחוס של רשות החירום הלאומית (רח"ל), מלחמה בחזית הצפונית עלולה להביא עימה הפסקות חשמל ממושכות של שעות רבות, שיפגעו גם באנטנות הסלולריות. הגדלת הגיבוי האנרגטי של האנטנות הסלולריות לפרק זמן נוסף של לפחות 12 שעות או 24 שעות – בהתאם לחלוקה שיקבע המשרד, יחד עם יכולת טעינה עצמאית בחלק מהמקומות, תאפשר לציבור לעשות שימוש במכשירי הסלולר שברשותו בשעת חירום גם בהפסקות חשמל ממושכות.

כך הציבור יוכל לקבל מגורמי הממשלה וגופי הביטחון המוסמכים מידע חיוני, לפנות למוקדי החירום ולתקשר עם מנויים אחרים. בנוסף, הגדלת הגיבוי האנרגטי תסייע לצורכי התקשורת של כוחות הביטחון, ההצלה והחירום.

החברות יחויבו לסיים את הגיבוי האנרגטי במתקנים עד לתאריך 30 ביוני 2024.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "העיבוי האנרגטי של אתרי הסלולר חשוב ביותר לרציפות תפקודית בשעת חירום. נמשיך לפעול כדי שזו תהיה רק הפעימה הראשונה בדרך להשגת עיבוי אנרגטי בכל רחבי הארץ. אנחנו פועלים במלוא המרץ כדי שבתוך שבועות בודדים משק התקשורת בצפון יהיה ערוך ומוכן לתרחישים השונים. משרד התקשורת בראשותי, יחד עם מנכ"לית המשרד הנמרצת ובשיתוף פעולה יוצא מן הכלל עם רח"ל והעומד בראשה ועם משרדי האוצר והבטחון, יעמדו בעז"ה במשימה להבטחת המוכנות והשרידות במשק התקשורת."

מנכ"לית משרד התקשורת, עו"ד עינבל משש:
״פעילותם הרציפה של אנטנות הסלולר היא קריטית וקיומית ומהווה בסיס לרציפות התפקודית ולביטחון הציבור. משרד התקשורת ממשיך לפעול למתן פתרונות להרחבת המענה לגיבוי חשמל ואנרגיה כחלק מההיערכות לזירה הצפונית ולאפשרות של פגיעה במשק התקשורת, שפעילותו תלויה באספקת חשמל באופן רציף״

אולי יעניין אותך גם לקרוא:

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות