נערכים לרכבים חשמליים
חברת סלופארק היא הזוכה במכרז משרד האנרגיה להקמת מערכת המידע ממוחשבת לעמדות טעינה לכלי רכב חשמליים ותפעולה
החברה תפתח ותפעיל את מערכת האיסוף, שמירה והצגת הנתונים מכל מפעילי עמדות הטעינה בישראל, שזכו במכרזי משרד האנרגיה. המערכת שתפתח החברה תציג את נתוני עמדות הטעינה לציבור באמצעות אתר רספונסיבי המותאם לכל סוגי מכשירי המובייל וכן תפתח מערכת אשר תציג למשרד האנרגיה עצמו את נתוני עמדות הטעינה באמצעות פורטל חיצוני ייעודי.

טעינת רכב חשמלי , pixabay

מערכת המידע הממוחשבת לעמדות הטעינה תאפשר לציבור להתחבר מרחוק לכל עמדת טעינה ולקבל ממנה מידע רלוונטי בזמן אמת. כגון: סטטוס, משך הטענה, מחירים, ותקלות. המערכת תנתר בזמן אמת את כל המידע, בכדי לסייע לנהג כלי הרכב החשמלי לקבל החלטה מושכלת לפני הגעתו לעמדה. מדובר במערכת חדשנית ומורכבת, אשר תאפשר חיבור לעמדות מסוגים שונים, ששייכות ליצרנים שונים ובעלות מנגנונים שונים.
המערכת הממוחשבת חותמת את פרויקט פריסת עמדות הטעינה שמבצע משרד האנרגיה ברחבי הארץ אשר במסגרתו הקצה כ-30 מיליון ₪ להקמת כ-2500 נקודות טעינה, בפריסה רחבה ומגוונת, לכל רוחבה ואורכה של המדינה. עד עתה קמו למעלה מ-350 נקודות טעינה, ועד סוף שנת 2021 צפויות לקום יתר הנקודות. עמדות אלו יהוו את בסיס הטעינה הראשוני במרחב הציבורי (שאינו בבית הנהג), ויותקנו בכבישים מהירים, בשטחי רשויות מקומיות ובקניונים, חניונים, מוקדי ציבור ומקומות עבודה. מהלך המהווה צעד נוסף ומשמעותי לקידום תחבורה ירוקה בישראל כמו במדינות מובילות נוספות בעולם ותעודד את המעבר לכלי רכב חשמליים בישראל לכל המעוניינים בכך. 
מנכ"ל משרד האנרגיה, אודי אדירי: "הקמת המערכת הינה עוד צעד משמעותי בקידום תחבורה חשמלית נקייה בישראל. היא תאפשר לציבור הנוסע ברכב חשמלי לתכנן את מסלול הנסיעה בתבונה, תוך צפייה בזמן אמת בזמינות עמדות הטעינה של כלל החברות הפועלות בישראל. מהלך זה משלים את פריסת רשת עמדות הטעינה בתמיכת משרד האנרגיה המתבצעת בימים אלו, במטרה לעודד את המעבר לרכב חשמלי ולהפחית את זיהום האוויר מתחבורה". 
מנכ"ל סלופארק, גיא סלוק: "סלופארק רואה בשיתוף הפעולה ובזכייה במכרז של משרד האנרגיה יעד אסטרטגי בשוק הרכבים החשמליים והתחבורה הירוקה. כחלק מהרחבת מערך השירותים לנהג, סלופארק רואה עצמה כשחקן מוביל בשוק עמדות הטעינה ברמת פלטפורמת המידע והתשלום העתידי שיתאפשר לנהגים".
במקביל פועל משרד האנרגיה, בשיתוף משרדי ממשלה נוספים, להסדרת מכלול הנושאים הדרושים על מנת לייצר את התנאים האופטימליים לפיתוח שוק כלי הרכב החשמליים בישראל, מקדם הסרת חסמים לכניסת כלי רכב חשמליים לשוק בישראל, ומאיץ את הקמת תשתית הטעינה, שיאפשרו את המעבר מכלי רכב המונעים בתוצרי נפט לכלי רכב חשמליים. המשרד גם פועל להביא לממשלה הבאה הצעות לתיקוני חקיקה על מנת להאיץ את נושא טעינת הרכב החשמלי בישראל.

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות