הספר "Cyber Safe: A Dog's Guide to Internet Security" זמין גלובלית במטרה להפוך את האינטרנט למקום בטוח יותר עבור ילדים.

פורטינט (נאסד"ק: FTNT), המפתחת פתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, הכריזה על מחויבותה המתמשכת לחנך ילדים וקבוצות שונות באוכלוסייה לגבי מודעות ובטיחות בתחום של אבטחת סייבר. כחלק ממחויבות זו, החברה מפרסמת ספר ילדים אשר מטרתו היא להגביר את מודעות הסייבר בקרב ילדים בגילאי 7 עד 12. הספר, אשר נקרא "Cyber Safe: A Dog's Guide to Internet Security", נכתב על ידי רנה טארון, סגנית מנהלת אבטחת מידע בפורטינט, בעלת למעלה מ-20 שנות ניסיון באבטחת מידע וסוזן בורג, מורה בעלת הסמכת NBCT עם 24 שנות ניסיון בהוראה.

הספר לוקח את הקוראים למסע כדי ללמוד אודות השימושים השונים של האינטרנט וכיצד לשמור על בטיחות בעת הגלישה בו. בספר, לייסי, הכלבה בעלת חוכמת הסייבר, מלמדת את חברה גבי החתול כיצד להשתמש באינטרנט בצורה בטוחה.

פורטינט שמה דגש על חינוך לאבטחת סייבר בכל הרמות ובכוונתה לספק עותקים של הספר לבתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים כדי להקנות יסוד חזק של אבטחת סייבר כבר מגיל צעיר כחלק מיוזמות של מוסד ההדרכה NSE במטרה לצמצם את הפער במומחי אבטחה מיומנים.

פרסום ספר הילדים מתווסף לקורסי ההדרכה NSE 1 ו-NSE 2 של פורטינט המתמקדים במודעות סייבר בסיסית וסקירה של גורמי האיום השונים ושיטות הפעולה שלהם. שני הקורסים, המהווים חלק מתוכנית ההסמכה NSE בת שמונה שלבים, זמינים בחינם לכל המעוניין ומיועדים לכל הגילאים, כולל ילדים.

הקניית מודעות סייבר בסיסית מגיל צעיר

שנה לאחר פרוץ מגפת הקורונה ותלמידים רבים עדיין לומדים באופן ווירטואלי. כאשר יש גידול מסיבי במספר ההתקנים החדשים המחוברים לרשת הביתית במטרה לחבר בין התלמידים למורים, פושעי הסייבר זיהו הזדמנות להוציא לפועל מתקפות של תוכנות כופר, להתמקד במכשירים ספציפיים כדי לגנוב מידע ולפגוע בהגנות האבטחה של בתי הספר. ילדים צעירים משמשים כיעד פגיע במיוחד עבור הפושעים, היות והם לא מבינים את השיטות של הפושעים, כמו גם את ההשפעות המזיקות במידה וייפלו קורבן לאותם פושעים.

בעקבות שטף הפעילות המקוונת, הורים וילדים צעירים צריכים להיות מודעים לשיטות אבטחת הסייבר הבסיסיות הטובות ביותר, במיוחד כאשר הם ממשיכים ללמוד מרחוק. ספר הילדים "Cyber Safe: A Dog's Guide to Internet Security" מספק היכרות פשוטה להבנה עם הסכנות האפשריות האורבות לילדים המתחברים לרשת לצרכי לימודים, משחקי מחשב, הזרמת תוכן ועוד. עבור ההורים, הספר מכיל מדריך עם פרטים שהם צריכים לשים לב אליהם כאשר הילדים שלהם משתמשים באינטרנט.

Fortinet_Cyber Safe_Children's Book_קרדיט צילום יחצ

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי, "המשימה של פורטינט היא להגן על אנשים, התקנים ונתונים בכל מקום. כחלק ממשימה זו, אנו מחויבים לחנך את הקהילה הגלובלית בנוגע לידע ומיומנויות בתחום של אבטחת סייבר ללא קשר לגיל, רקע או ניסיון חיים, היות ואבטחת סייבר משפיעה על כולם. קורסי ההדרכה NSE 1 ו-NSE 2 של פורטינט זמינים לכל המעוניין כחלק ממוסד ההדרכה NSE ומיועדים לאנשים בכל הגילאים, כולל ילדים".

רנה טארון, סגנית מנהלת אבטחת מידע בפורטינט ומחברת-שותפה של הספר "Cyber Safe", אמרה כי, "כאשר ילדים רבים יותר נמצאים ברשת לתקופות ארוכות כתוצאה מלמידה מרחוק, חשוב מאוד לחנך אותם אודות שימוש בטוח. הספר "Cyber Safe" נכתב כדי לעזור להגן על ילדים על ידי לימודם מגיל צעיר כיצד להתנהג ולשמור על עצמם ברשת".

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות