החברה הישראלית לכימיה העניקה השנה את הפרס ICS-Adama לפרופסור ילינק מהמחלקה לכימיה מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב לחדשנות טכנולוגית לשנת 2021. על פעילותו המחקרית שהיא בעלת פן יישומי משמעותי וייחודי לשדה המחקר

פרס ICS לחדשנות טכנולוגית לשנת 2021 יוענק לפרופ' רז ילינק מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב על הטמעת פולימרים כרומטיים מצומדים כחיישני צבע, ועל שימוש בנקודות קוונטיות פחמן ומכלולי זהב ננומטרים להדמיה ביולוגית והתקנים אלקטרו-אופטיים. הפרס יוענק לו על ידי החברה הישראלית לכימיה ICS בכנס ה-86 שיערך בחודש אוגוסט הקרוב.

החברה הישראלית לכימיה (ICS) היא אגודה מקצועית, שמטרתה לקדם את חקר הכימיה הטהורה והיישומית, בישראל ובעולם. החברה מורכבת מעשר חטיבות: כימיה אנליטית, חישובית, חינוכית, אנאורגנית-ביואנאורגנית, תעשייתית, רפואית, אורגנית, ביואורגנית ופיזיקלית-אורגנית, פיזיקלית, מצב-מוצק, ותאורטית. החברה מארגנת מדי שנה כנס מקצועי שנתי, הנחשב לכנס המרכזי של עולם הכימיה בישראל, ובו משתתפים חוקרים מהאקדמיה והתעשייה.

המחקר במעבדתו של רז ילינק הינו רב-תחומי, החל מביולוגיה מולקולרית של מחלות עמילואידיות וממברנות ביולוגיות, פיתוח חיישנים כימיים וביולוגיים, ועד לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות לייצור אלקטרודות שקופות וקבלי על. הפעילות המחקרית במעבדתו של רז הינה בעלת פן יישומי משמעותי. טכנולוגיות שפותחו במעבדתו של רז זכו להתעניינות רבה בתעשייה, ומהוות בסיס לחברות הזנק שהוקמו לאחרונה.

"אני מאמין שמחקר מדעי יישומי, המניב פירות טכנולוגיים המאפשרים להתגבר על אתגרים הניצבים כיום בפני האנושות, הינו הכרחי. בכל פעילותי המדעית עד עתה אני מנסה למצוא פתרונות מדעיים לשאלות פרקטיות ולהביא לפיתוחים טכנולוגיים ברי-מימוש. אני מודה על ההכרה בפעילותי זאת על ידי החברה הישראלית לכימיה". אומר פרופסור ילינק. 

אודות NVIDIA:
ההמצאה של כרטיס המסך הגרפי (GPU) על ידי אנבידיה (נאסד"ק: NVDA) בשנת 1999 עוררה את הצמיחה בשוק הגיימינג ב-PC, הגדירה מחדש את הגרפיקה הממוחשבת המודרנית וחוללה מהפכה של ממש בעולם המחשוב. לאחרונה, הייתה זו טכנולוגיות למידה עמוקה (Deep Learning) ב-GPU שהציתה את ה-AI המודרני: עידן המחשוב הבא, עם ה-GPU הפועל ככוח המניע והמוח של מחשבים, רובוטים, מכוניות אוטונומיות שיכולות לתפוס ולהבין את העולם, ועוד. למידע נוסף: https://nvidianews.nvidia.comרוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לערוץ חדשות טכנולוגיה בטלגרם

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות