רשות החדשנות בשיתוף עם המשרד לשוויון חברתי ישקיעו כ-18 מיליון ₪ בגופים שיפתחו תוכניות חדשניות להגדלת ההון האנושי בהייטק הישראלי על ידי יזמים מקרב החברה הערבית ונשים.

במסגרת קול קורא חדש שמושק בימים אלה במסלול קרן הון אנושי להייטק: רשות החדשנות תאפשר קבלת מענקים בשיעור מימון של עד 70% עבור תוכניות ומודלים חדשניים להכשרת יזמות ויזמים במוסדות מחקר ובמוסדות רפואיים – עם ייצוג של לפחות 50% מקרב החברה הערבית. בנוסף, הרשות מזמינה גופים וארגונים להגיש בקשה למענקים עבור תכניות פיתוח הון אנושי לקידום נשים בהייטק.

הקול קורא הנוכחי יאפשר מתן מענה לאחד משני האתגרים הבאים: קידום נשים בהייטק, והכשרה ליזמות, בדגש על החברה הערבית.

המטרות לתכניות ההכשרה ליזמות: פיתוח הון אנושי פוטנציאלי מכלל הדיסציפלינות להקמת חברות הזנק ועידוד מועמדים (לפחות 50% מהחברה הערבית) לבחור ביזמות כנתיב מקצועי פוטנציאלי, הרחבת ההובלה בעולם ההנבטה וההזנק​​ והנבטה של מיזמים טכנולוגיים/רעיונות בעלי פוטנציאל יזמי.

לעוד עדכונים אתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il


במסלול קרן הון אנושי יינתנו שני סוגי מענקים:

• לתקציב מבוקש של עד 1 מיליון ₪ – (תכניות בשלב התנעה/הנבטה) השתתפות הרשות בשיעור של עד 70% מהתקציב המאושר.

• לתקציב מבוקש של 1 מיליון ₪ – 15 מיליון ₪ – (תכניות בשלב צמיחה/scale) השתתפות רשות עד 50% מהתקציב המאושר

דרור בין, מנכ"ל רשות החדשנות: "האקוסיסטם החדשני הישראלי נבנה על הכוח היצירתי של היזם והיזמת הישראליים. הירידה במספר חברות ההזנק שקמות בשנים האחרונות, מחייבת אותנו לפעול להרחבת החשיפה לאפשרות של יזמות טכנולוגית למגוון רחב יותר של אוכלוסיות. מוסדות מחקר ומוסדות רפואיים, על המגוון האנושי הרב שבהם, בפרט מהחברה הערבית, מהווים כר פורה לרעיונאות ולמציאת פתרונות חדשניים ועמוקים לבעיות הגדולות של העולם. החשיפה לאפשרות היזמית, עשויה להוות מנוע לצמיחה כלכלית ואימפקט חברתי עבור החברה הערבית.  בד בבד, אנו רואים כי אחוז הנשים המועסקות בהייטק נשאר יציב וללא שינוי משמעותי בעשור האחרון, ובפרט השתלבותן של נשים בעמדות בכירות טכנולוגיות וניהוליות. אנו מאמינים כי תכניות מצוינות שיתמקדו בקידום נשים לעמדות של הובלה וניהול, יתרמו לחיזוק נשים בכלל ענפי הטכנולוגיה.

מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי, מאיר בינג: "היום כבר ברור לכל כי שילובה של החברה הערבית בשוק התעסוקה הישראלי הוא אינטרס בולט עבור החברה הערבית, אך גם עבור המשק הישראלי כולו, עם השפעה מכרעת על הפריון ועל התוצר והצמיחה. בתוך כך, עלינו לשים דגש מיוחד על תחומי החדשנות, היזמות וההייטק, תחומים המהווים מנוע צמיחה למשק, אך בולטים בתת הייצוג לחברה הערבית. כשמביטים על הנתונים, ורואים שכיום אחוז היזמים הפעילים מתוך החברה הערבית עומד על 2% בלבד מסך המיזמים הפעילים, מבינים ביתר שאת את הפערים איתם מתמודדת החברה הערבית, ושעלינו לפעול על מנת לצמצמם. קול קורא זה הוא נדבך אחד מתוך תכנית פעולה שלמה שמקדמת הרשות לפיתוח חברתי-כלכלי של מגזר המיעוטים במשרד לשוויון חברתי, לצד מהלכים לעידוד לימודי מדעים כבר בבתי הספר, תמיכות בסטודנטים במקצועות ההייטק, הקמת מרכזי יזמות ומרכזי האצה ועוד".

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

One thought on “רשות החדשנות: קול קורא להגדלת ההון האנושי בהייטק”

Comments are closed.

תפריט נגישות