מירוץ פיתוח מודלי שפה, מבוססי בינה מלאכותית מתקדם במלוא המרץ בחברות הטכנולוגיה הגדולות.
גוגל הכריזה על השקת ג'מיני, מודל בינה מלאכותית חדש ומתקדם, אשר מסוגל לבצע חשיבה רב-מודלית מורכבת. המודל החדש יגיע בשלוש תצורות : ג'ימני אולטרה, ג'ימני נאנו, ג'ימני פרו. המודל החדש פותח מראש ותוכנן כך שיתאים למגוון פלטפורמות, החל ממרכזי נתונים (Data center) ועד למכשירים ניידים.

גוגל עדכנה כי ג'מיני יגיע לבארד בשתי פעימות, וכי מדובר "בשדרוג הכי גדול ומשמעותי לבארד עד עתה".
ג'מיני יחל להיות משולב כבר מהיום בבארד. ובתחילת השנה הבאה, גוגל תציג יכולות מתקדמות נוספות. מתוך שלושת הגרסאות, ג'מיני פרו הינו הדגם המתקדם ביותר. בגוגל ציינו כי המודל עבר בהצלחה מספר בדיקות תקן בתעשייה והוסיפו כי "בתוך שש מתוך שמונה בחינות, ג'מיני פרו הצליח אף יותר מ-GPT-3.5, כולל ב-MMLU (הבנת שפה רב-משימות מסיבית) ו-GSM8K, שמודדות את היכולת לפתור בעיות מתמטיות ברמת בית ספר.
חדשות טכנולוגיה TECHZ


בפיתוח של ג'ימני , גוגל שיתפה פעולה גם עם היוטיובר והמורה מארק רובר כדי לבחן את בארד עם ג'מיני פרו במבחן הסופי. צפו בסרטון :

סונדאר פיצ'אי מנכ"ל גוגל ואפלאבית ציין "כעת, אנו לוקחים את הצעד הבא במסע שלנו עם Gemini, הדגם המתקדם ביותר שלנו עד כה, עם ביצועים עדכניים על פני אמות מידה מובילות רבות. הגרסה הראשונה שלנו, Gemini 1.0, מותאמת לגדלים שונים: Ultra, Pro וננו. אלו הדגמים הראשונים של עידן הג'מיני וההגשמה הראשונה של החזון שהיה לנו כשהקמנו את Google DeepMind מוקדם יותר השנה. עידן חדש זה מייצג את אחד ממאמצי המדע וההנדסה הגדולים ביותר שעשינו כחברה. אני באמת נרגש לקראת מה שצפוי, ומההזדמנויות שתאומים יפתח לאנשים בכל מקום.אולי יעניין אותך גם :
בינה מלאכותית: גוגל הכריזה על מספר חידושים ב- Bard – חדשות טכנולוגיה TechZ
מחקר: חשש משימוש בטכניקות תקיפה מבוססות בינה מלאכותית – חדשות טכנולוגיה TechZ
סאפ חושפת את Joule – יועץ חכם מבוסס בינה מלאכותית – חדשות טכנולוגיה TechZ
בינה מלאכותית למניעת הלבנת הון: Refine גייסה 13 מיליון דולר – חדשות טכנולוגיה TechZ

לעוד חדשות טכנולוגיה ועדכונים על בינה מלאכותית – מוזמנים לעקוב אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות