ביוזמת שר התקשורת ושרת התחבורה: יופעל ניסוי ברכבת ישראל לבחינת חלופות לשיפור הקליטה לנוסעי הרכבת. במסגרת הניסוי, יופעלו: WiFi on Board, מגברי אות סלולרי וחריצה בחלונות הרכבות.

בסיור שנערך היום (ד'), ביקרו שר התקשורת ד"ר שלמה קרעי ושרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא״ל (מיל׳) מירי רגב במתחם רכבת ישראל בלוד. במהלך הסיור, הוצגו להם ע"י צוותי העבודה מרכבת ישראל ומשרד התקשורת 3 אפשרויות וחלופות לטובת שיפור והגברת הקליטה הסלולרית לנוסעי הרכבת.

ניסוי ראשון יהיה מבוסס על התקנת מקלטי אינטרנט אלחוטי בקרונות הרכבת שיכללו הצבת אנטנה בגג הקרון וגם אנטנות פנימיות בקרון. מקלטי האינטרנט האלחוטי יגבירו את הקליטה הסלולרית שתתקבל בתוך הרכבת. ניסוי שני יהיה מבוסס על מגברי אות סלולרי שיותקנו בקרונות ויכלול 2 אנטנות בגג הקרון, מגברים ואנטנות פנימיות. ניסוי שלישי יהיה של חריצה בחלונות הרכבת באמצעות צריבה. הצריבה שאינה נראית לעין תאפשר לקליטה סלולרית לחדור בקלות לקרונות הרכבת. חדשות טכנולוגיה Techz

קליטה סלולרית במהלך נסיעה ברכבת הינה אתגר עולמי שאיננו אופייני רק לישראל. האתגר נובע בעיקר מחסימה משמעותית של האות הסלולרי החודר לקרונות הרכבת הנגרמת מהמתכת המרכיבה את הקרונות.

person holding smartphone white sitting
Photo by George Dolgikh on Pexels.com. קליטה סלולרית ברכבת

באמצעות החלופות שייבחנו בניסוי, ניתן יהיה לספק לנוסעי הרכבת אות סלולרי חזק ויציב יותר ולשפר את הקליטה. תקשורת סלולרית מאפשרת חיבוריות וזמינות גבוהה של אנשים ומכשירים בפריסה נרחבת, מרחיבה אפשרויות תעסוקה ולימודים, ומהווה מנוע צמיחה למשק.

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "תשתיות תחבורה כבישים ורכבות משולבות בתשתיות תקשורת, חיוניות לכל אדם, בכל מקום ובכל זמן, ובפרט בעיתות חירום.
הצוותים המקצועיים שקדו על פתרונות, הן בהיבט הכיסוי מאתרי הסלולאר והן במציאת פתרונות ייעודיים, והגיעה העת לבחון את ההמלצות בניסויים בשטח. המענה המוצלח והטוב ביותר ימומש בהקדם.
העבודה בתחום תשתיות התקשורת ברכבות, הינה המשך לעבודה המשותפת של שני המשרדים בכבישים, במנהרות ועוד, ובעז״ה נמשיך לעשות יחד ולהצליח.
ישעיה הנביא כבר הבין אז את החשיבות ואנחנו ניישם: "עִבְרוּ עִבְרוּ בַּשְּׁעָרִים (גם בתחנות ובמנהרות) פַּנּוּ דֶּרֶךְ הָעָם סֹלּוּ סֹלּוּ הַמְסִלָּה סַקְּלוּ מֵאֶבֶן הָרִימוּ נֵס (וגם תרנים) עַל הָעַמִּים".

מנכ"ל משרד התקשורת (בפועל), מימון (מוני) שמילה: "שיתופי פעולה ועבודה משותפת מניבים תוצאות. אני חייב לציין לטובה את העבודה המצויינת עם משרד התחבורה, שיחדיו אנו מקימים ומשפרים את התשתיות הכבישים והמסילות ולצידן תשתיות תקשורת מתקדמות. נעשה את כל מה שצריך בשילוב ידיים על מנת שרכבות יהיו מרושתות בסלולר ויאפשרו לכולם לשוחח, לגלוש ולהנות מהנסיעה מהדרך".

מנכ״ל משרד התחבורה, משה בן-זקן: ״נושא הקליטה בתחבורה הציבורית ובדגש על הרכבת הוא מהותי מאוד בקידום מדיניות השרה רגב לעידוד שימוש בתחבורה ציבורית תוך הבנה שנסיעה ברכבת מייצרת להם ערך מוסף. אנו פועלים יד ביד עם משרדי התקשורת והאוצר כדי להפוך את הפתרונות לישימים. נעשתה עבודת מטה יסודית להבנת האתגרים ואנו בוחנים את המסלולים השונים כדי להגיע לפתרון היעיל ביותר״.

לעוד חדשות טכנולוגיה ועדכונים על בינה מלאכותית – מוזמנים לעקוב אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות