מעוניינים להתקין אפליקציה חדשה או משחק על מכשיר הסלולר? האם בחנתם את הצורך בכלל ההרשאות המתבקשות מכם בהתקנת האפליקציה או המשחק?
במערך הסייבר קוראים בימים אלו , לציבור המשתמשים להקדיש תשומת לב וזמן, לטובת בדיקת ההרשאות והאבטחה של הטלפון הנייד שלכם, וזאת בכדי לשמור על פרטיותכם והמידע האישי המאוחסן בו.

אז על מנת לעשות סדר בכל מה שקשור להתקנת אפליקציות חדשות במכשיר הסלולר. מערך הסייבר ריכזו מספר המלצות שימושיות למתן הרשאות לאפליקציות:

 • קראו ביקורות ותיאורים של אפליקציות – לפני התקנת האפליקציה, מומלץ לקרוא את הביקורות ממשתמשים אחרים שמופיעות מתחת לתיאור, או באתרי אינטרנט נוספים, כדי לראות אם מישהו דיווח על התנהגות חשודה או בקשות מוגזמות להרשאה. כדאי לבדוק גם הרשאות שהאפליקציה צריכה אשר מופיע בתיאור בחנות האפליקציות. אם יש הרשאה שנראית לא הגיונית, אולי עדיף לחפש אפליקציה חלופית.
 • אפשרו הרשאות נחוצות בלבד – המבחן הוא ההרשאות שהאפליקציה חייבת כדי לתפקד. אם אפליקציה מבקשת גישה לתכונה או לנתונים שאינם קשורים לפונקציונליות שלה, דחו את ההרשאה הזו.
 • שימו לב במיוחד לאפליקציות המבקשות "גישה מיוחדת" – היזהרו בהחלטה לאילו אפליקציות יש לאפשר לשנות את הגדרות המערכת – הדבר יכול להשפיע על הפונקציונליות של המכשיר שלכם. העניקו גישה זו רק לאפליקציות מוכרות, ומהימנות ורק כאשר יש היגיון במתן הרשאה שכזו לאפליקציה.
 • דאגו לעדכון האפליקציות – התקינו עדכונים ותיקוני אבטחה, כדי שהאקרים לא יוכלו לנצל פגיעויות באפליקציה. זה חיוני במיוחד עבור אפליקציות עם גישה מיוחדת או הרשאות מסוכנות אחרות.
 • אל תזלזלו באפליקציות ידועות "עם שם גדול" – אפליקציות ידועות בדרך כלל עושות רושם של בטוחות לשימוש, אך אל תדלגו על ניתוח בקשות ההרשאה שלהן. האפליקציות שאתם הכי פחות חוששים מהן, יכולות להיות האפליקציות הגרועות ביותר לפרטיות שלך.
 • בדיקה תדירה של הרשאות האפליקציות במכשיר – בדקו באופן קבוע את ההרשאות שהענקתם לאפליקציות במכשיר שלכם ובטלו או שנו הרשאות אפליקציה שכבר אינכם מרגיש בנוח לאפשר.

איך אפשר לבדוק ולשנות הרשאות?

אייפון

 1. כניסה להגדרות. 
 2. מעבר לאפליקציות.
 3. בחירת האפליקציה הרצויה ובדיקת הרשאות. 

אנדרואיד

 1. כניסה להגדרות.
 2. גלילה לרשימת האפליקציות ובחירת האפליקציה הרצויה
 3. בדיקת רשימת ההרשאות

לסיכום, חשוב לשים לב, בכל התקנת אפליקציה,לבחון את הצורך ודרישות האפליקציה להרשאות שונות במכשיר.

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות