שר התקשורת שלמה קרעי אישר לחברת הלוויינים סטארלינק, בבעלות אילון מאסק לפעול בארץ.

בעקבות האישור, יוכלו הרשויות המקומיות, כיתות הכוננות וכן גופים ממשלתיים ועוד להמשיך ולקבל שירותי תקשורת מתקדמים עם פס רחב, וזאת גם במצבים בהם יש תקלות תקשורת קווית וסלולרית.

בנוסף, שר התקשורת ונציגי החברה הגיעו להסכמות בנוגע להכנסת סטארלינק לרצועת עזה כך שיחידת תקשורת תועבר לבי"ח שדה של איחוד האמירויות ברפיח. החיבורים המהירים של סטארלינק, יאפשרו לבצע שיחות ועידה עם בתי חולים אחרים ואבחונים מרחוק בזמן אמת. חדשות טכנולוגיה Techz

שר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי: "בְּכָל הָאָרֶץ יָצָא קַוָּם וּבִקְצֵה תֵבֵל מִלֵּיהֶם״ (תהלים יט) – את קווי התקשורת נקבל בקרוב מהלוויין בקצה תבל. זוהי בשורה גדולה ומשמחת. אני מודה לנציגי סטארלינק על הדיון הענייני וההבנות בעניין רצועת עזה. כניסת סטארלינק לישראל תאפשר תקשורת לוויינית מתקדמת בזמני שגרה וחירום. היחידות ברצועת עזה לצורכי סיוע הומניטרי יאושרו באופן פרטני, רק לאחר שגורמי הביטחון הישראלים וידאו כי מדובר בגורם מוסמך וכי אין חשש לפגיעה בביטחון המדינה.

מנכ"לית משרד התקשורת עינבל משש: "משרד התקשורת מקדם את מדיניות השר כדי להבטיח את יציבותן של תשתיות התקשורת לאורך זמן ללא תלות במצבי חירום או שגרה. אנו נרגשים להכניס את חברת סטארלינק של אילון מאסק, חלוצה בתחום השירות הלווייני, שתפעל לראשונה בישראל. על ידי חיבור מדינת ישראל לסטארלינק וטכנולוגיית הלוויינים החדשנית שלה, אנו מקדמים עתיד דיגיטלי המציע הזדמנויות רבות ומבטיח ביטחון מלא לכל אזרחי ישראל. ברצוני להודות לשר התקשורת ולעובדי המשרד על המאמצים הכבירים שהניבו לבסוף את הפירות."

אולי יעניין אותך גם :

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מערכת

תפריט נגישות