בעידן הדיגיטלי של היום, בו אנו עובדים ומבצעים פעולות קניות רבות באינטרנט, חשוב מאד להגן על המידע האישי שלא יגיע לידיים זרות. קצב התפתחות הטכנולוגיה והגידול בכמות מתקפות הסייבר, דורש להוסיף עוד אבטחה וצעדים נוספים לשם כך. במאמר הקרוב, נסקור מספר עצות שימושיות שייסיעו לכם להגן על המידע האישי מפני האקרים ואיומים שונים.

1. סיסמאות חזקות ומורכבות
סיסמה היא המפתח לחשבונות הדיגיטליים שלנו. לכן חשוב להשתמש בסיסמה חזקה ומגוונת, שלא ניתן לנחש בקלות. צרו סיסמא ארוכה המורכבת מאותיות (גדולות וקטנות), מספרים ותווים מיוחדים. חשוב מאד להימנע מסיסמא שהיא פשוטה ומוכרת כמו השם שלכם, תאריך לידה או מספר טלפון. ככל שתבחרו סיסמא קשה ומורכבת יותר, כך תקשו על האקרים לפענח את הסיסמא.

2. התקנת עדכוני תוכנה
אחת לתקופה, מפרסמות חברות התוכנה עדכונים שוטפים הכוללים תיקון באגים וסגירת פרצות אבטחה בתוכנות. חשוב מאד לעקוב ולהתקין עדכונים אלו בהקדם. התקנה של העדכונים, תסייע להגן מפני פרצות או חולשות שהתגלו לאחרונה ויימנעו מהתוקפים להשתלט על המחשב או המידע. (חדשות טכנולוגיה techz.co.il)

3. זהירות הודעות הונאה (פישינג)
הודעות הונאה נשלחות לעיתים באמצעות פרסומות או דואר אלקטרוני (פישינג). הודעות אלו הינם הודעות מזויפות שנשלחות על ידי נוכלים במטרה לגנוב את המידע האישי שלכם. הודעות אלו נראות לעתים קרובות כמו הודעות דואר אלקטרוני אותנטיות מעסקים או ארגונים מוכרים. חשוב להיות ערניים להודעות דואר אלקטרוני אלו ולא לפתוח או להקליק על קישורים בהודעות אלו שעלולות להוביל אתכם לאתרים מזויפים ולגרום לגניבת מידע אישי.

4 .השתמשו בתוכנת אנטי-וירוס ותוכנות הגנה
תוכנת אנטי-וירוס וכלי הגנה נוספים, הינם כלי חשוב להגנה על המחשב שלכם מפני תוכנות זדוניות כגון וירוסים, רוגלות ותוכנות ריגול. כפי שציינו מקודם, גם כאן חשוב מאד לעדכן את תוכנת האנטי-וירוס שלכם באופן קבוע כדי להבטיח שהיא מגנה על המחשב שלכם מפני כלל האיומים האחרונים שדווחו. ישנם כיום מספר תוכנות אנטי וירוס שמציעות גרסאות חינמיות כגון AVAST, AVG ועוד.

5. גבו את המידע
אחת לתקופה, מומלץ לבצע גיבוי בכונן חיצוני נשלף. במידה וחלילה מחשבכם יותקף על ידי תוכנת כופר (התוקפים מצפינים את המידע במחשב ומבקשים תשלום תמורת פתיחת ההצפנה) באמצעות הגיבוי החיצוני, כלל המידע נמצא במקום בטוח בכונן חיצוני ומנותק, ויוכל לשמש אתכם בשעת צרה במקרים אלו.

לסיכום: ביצוע פעולות אלו ותוספת זהירות ותוכנות אבטחה, יוכלו לסייע לכם להפחית את הסיכון לאירועי תקיפה בסייבר.

לעוד חדשות טכנולוגיה , עדכונים על בינה מלאכותית וסקירות גאדג'טים ,
עקבו אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

אולי יעניין אותך גם לקרוא
מדריך לסטודנט: כך תבחרו מחשב נייד ללימודים – חדשות טכנולוגיה TechZ
השקת אייפון 15? אפל תקיים אירוע מיוחד בספטמבר – חדשות טכנולוגיה TechZ
האו"ם בקריאה להסדרת בינה מלאכותית בתחום החינוך – חדשות טכנולוגיה TechZ
מדריך: כך תייצרו בקלות מדבקה (סטיקר) לוואטסאפ – חדשות טכנולוגיה TechZ


חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות