חברת הסטארט-אפ הישראלית בתחום המחשוב הקוונטי, Classiq, הכריזה כי תקים מעבדה מתקדמת עם מחשוב קוונטי בתחום מדעי החיים והבריאות בשיתוף עם NVIDIA והמרכז הרפואי סוראסקי (בית החולים איכילוב) בתל אביב. היוזמה תוביל פיתוח ויישום של אלגוריתמים ואפליקציות קוונטיים, תוך התמקדות בפוטנציאל המהפכני שלהם בתחומים מדעי החיים והבריאות. 
 
Classiq, שלמעלה מ-400 אוניברסיטאות כבר מבצעות שימוש בגישה הייחודית שלה לכתיבת התוכנה עבור יישומי מחשוב קוונטי, הכריזה על הקמתו של מרכז מחקר חדש במרכז הרפואי סוראסקי (בית החולים איכילוב) בתל אביב – בית החולים האוניברסיטאי הגדול בישראל. המרכז, שיוקם בשיתוף עם אנבידיה, יתמוך בהכשרת מומחים וחוקרים בתחומי מדעי החיים והבריאות, לכתוב יישומי קוונטום שבעתיד יוכלו לסייע לרופאים לאבחן מחלות, או יאיצו את תהליכי הפיתוח והגילוי של תרופות חדשות.

באמצעות היכולות של המעבד הגרפי NVIDIA H100 עם ליבות הטנסור, ובזכות יכולת האינטגרציה בין פלטפורמת התכנות הקוונטית NVIDIA CUDA Quantum לבין תשתיות התוכנה של Classiq, המעבדה תציע סביבה חזקה לחדשנות והכשרה בתחום הקוונטי עבור אנשי מקצוע שאינם מומחים בתחום זה. חדשות טכנולוגיה TechZ

"ההזדמנויות עבור מחשוב קוונטי ובמיוחד התוכנה שמניעה אותו גדלות במהירות", אמר מנכ"ל ומייסד Classiq, ניר מינרבי. "המעבדה החדשה למחשוב הקוונטי במדעי החיים והבריאות שואפת לגשר על הפער בין תאוריה למעשה בתחום הקוונטי, עם יתרונות ברורים במדעי החיים, הבריאות ועוד". 

"למחשוב קוונטי-קלאסי משולב יש פוטנציאל עצום להנעת מהלכים פורצי דרך במדעי החיים והבריאות, אך רבים מהאתגרים למימוש פוטנציאל זה נותרו עדיין ללא מענה", אמר טים קוסטה, מנהל תחום מחשוב מואץ ומחשוב קוונטי באנבידיה. "מעבדת המחשוב הקוונטי למדעי החיים והבריאות של Classiq, המושתתת על פלטפורמת CUDA Quantum של NVIDIA , שואפת לסייע לחוקרים להתמודד עם אתגרים אלו ולהרחיב את גבולות יישום המחשוב הקוונטי לפתרון בעיות בתחום חשוב זה".
 
"הפעילות הקלינית והתפעולית בבית החולים איכילוב מנוהלת ברובה באמצעות מערכות חכמות ומבוססות-נתונים. אנו גאים בהישגינו אך במקביל מודעים היטב שהכלים הזמינים כיום אינם יעילים דיים לספק פתרונות למורכבות ההולכת וגדלה של מערכותינו", אמר פרופ' רוני גמזו, מנהל המרכז הרפואי תל אביב סוראסקי. "בדיוק מסיבה זו, אנו שמחים להודיע על פתיחת המעבדה הקוונטית הראשונה כאן באיכילוב. ביחד עם Classiq ו-NVIDIA, נשבור את גבולות מדע הנתונים לטובת הרפואה והמטופלים".

בנוסף, חברת Quantum Machines הישראלית הכריזה כי מרכז המחשוב הקוונטי הישראלי, Israel National Quantum Center, יהיה הראשון בעולם לשלב את NVIDIA DGX Quantum, מערכת המחשוב הקוונטי שמשלבת בין סופר-שבבים מסוג NVIDIA Grace Hopper לבין מעבדים קוונטיים (QPUs). המרכז, שימוקם בתל אביב, יבצע שימוש ב-DGX Quantum בדי להניע מחשבי קוונטיים מבית Quantware, ORCA Computing ועוד.

עוד חדשות טכנולוגיה, עדכונים על בינה מלאכותית, סייבר ועוד. עקבו אחרינו באתר חדשות טכנולוגיה TechZ.co.il

אולי יעניין אותך גם לקרוא :
גיימינג: משחקי Xbox מגיעים ל-GeForce Now – חדשות טכנולוגיה TechZ

מחשב קוונטי הינו סוג מתקדם של מחשב המבוסס על שימוש בתכונות הקוונטים של החומר, כגון סופרפוזיסיה והשזירה הקוונטית. מחשב קוונטי מאפשר לבצע חישובים מורכבים במהירות וביעילות גבוהה יותר מאשר מחשב קלאסי, המבוסס על ביטים של 0 או 1. מחשוב קוונטי יכול להיות מאד שימושי בתחומים רבים ומגוונים, כגון קריפטוגרפיה, אופטימיזציה, חיזוי, למידה עמוקה, כימיה קוונטית, מחקרים רפואיים ועוד.

חדשות טכנולוגיה, בינה מלאכותית, סייבר ועוד - מור בסן

תפריט נגישות